PÖFF-il tutvustatakse rahvusvahelisele tööstusele Eesti filmiheliloojaid ({{commentsTotal}})

Erki Pärnoja
Erki Pärnoja Autor/allikas: Facebook

21. novembril toimub PÖFFi raames Eesti filmiheliloojaid tutvustav üritus Soundscapes, mille eesmärk on tuua rahvusvaheline filmimaailm lähemale Eesti muusikatööstusele ning panna alus Eesti loojate koostööle välismaiste filmitegijatega. Esimese eduloona realiseerub sel aastal ka koostööprojekt Eesti ja USA vahel.

Viiendat aastat toimuv Soundscapes keskendub tänavu Eesti uutele filmiliku helikeelega talentidele, kelle seas on Misha Panfilov (jazz-funk kollektiivi Estrada Orchestra liige), Ervin Trofimov (kirjutanud muusikat Briti telesarjale "Catfish" ning Eesti mängufilmidele "Taarka" ja "Deemonid"), Erki Pärnoja (Ewert & The Two Dragons kitarrist, kes andnud välja ka sooloalbumi "Himmelbjerget"), Mari-Liis Rebane (filmimaailmaga seotud multitalent, kelle muusikaliseks pseudonüümiks on Vul Vulpes) ja noor lootustandev Otsa kooli lõpetanud filmihelilooja Kaspar Tambur.

"Keskendume tänavu eriilmelistele uue põlvkonna talentidele, kellel kõigil on esimesed sammud pildi ja heli sidumisel juba tehtud. Meie eesmärk on neid tutvustada PÖFF-i raames Tallinna väisavatele debüütfilmide režissööridele, et saaksid sündida uued koostööprojektid ja tekiksid rahvusvahelised kontaktid," sõnas Soundscapesi projektijuht Martina Tramberg.

Trambergi sõnul on Soundscapes formaadina festivalikülalistele üha tuttavamaks saamas ning toonud endaga ka juba ühe eduloo. "2014. aasta PÖFF-i külastanud USA tuntumaid dokumentaliste, režissöör Alexander O. Philippe, kelle kuulsaim teos on dokumentaalfilm "People vs. George Lucas", käis toonast kontserti kuulamas ning oli nähtust nii vaimustatud, et otsustas oma uue filmi muusikat just Eestisse salvestama tulla," rääkis Tramberg.

Alexander O. Philippe kinnitas, et kuuldud tase oli sedavõrd muljetavaldav, et pärast Industry@Tallinn programmijuhi Sten-Kristian Saluveeri kutset tulla Eestisse salvestama, oli otsus praktiliselt samal õhtul tehtud. Mees salvestabki alates 21. novembrist produktsioonifirma Oree Films kaasabil Johannes Lõhmuse stuudios ja Viimsi Jaakobi kirikus muusikat režissööri värskeimale filmile "78/52". Film keskendub Alfred Hitchcocki "Psühho" ikoonilisele dušistseenile.

Soundscapes heliloojate showcase toimub 21. novembril kl 16.00-18.00 Tallinnas Nordic Hotel Forumi restoranis Monaco. Ühtlasi leiavad Nordic Hotel Forumi konverentsiruumis Arcturus aset ka filmimuusikateemalised arutelud, milles jagavad oma kogemusi USA filmihelilooja William Goldstein, muusikaprodutsent Michael Pärt, USA režissöör Alexandre O. Philippe ning USA filmihelilooja Jon Hegel.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: