Kuressaare fotopäeval räägiti fantaasia- ja loodusfotode tegemisest ({{commentsTotal}})

Kuressaare kuuendal fotopäeval näidati ja räägiti selliste fotode tegemisest, mis ei tule lihtsalt klõpsuga, vaid mille tegemiseks kulub rohkem vaeva ja aega - tegemist on fantaasia- ja loodusfotodega.

Fotopäeval tutvustati ja räägiti fotožanridest, kus ühe klõpsu saamiseks võib aega minna päevi, nädalaid või lausa kuid. Fantaasiafotod on näiteks sellised, mille eellugu ja ettevalmistus võib olla päris pikk, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See tõesti oleneb sellest, mida me teeme. Pikemate produktsioonide puhul on eeltöö olnud isegi nädalapikkune ja mõnikord ka pikem. Aga mõnikord me ei teegi midagi erilist, vaid võtame mõne ilusa kleidi, teeme meigi, soengu, modelli ja täiesti sageli sellest täitsa piisab," selgitas fantaasiafotograaf Siiri Kumari.

Sellise žanriga tegelevaid fotograafe on Eestis ehk viis ja just selliste piltide tegemine on hobiks saanud ka Sigrid Osa jaoks. "Ma päeval pildistan ka, see on minu töö. Ja õhtul pildistan oma lõbuks ehk ma pildistamisega maksan kinni pildistamise," ütles Osa.

Aga näiteks ka loodusfotode puhul võivad piltide eellood päris pikad olla. Ainukese erinevusega töömahukatest fantaasiafotodest on loodusfotode puhul just ainult aeg kõige suurem kulu.

"Mõni hea foto tuleb üsna kiiresti. Need võivad tulla täiesti juhuslikult - jalutad metsas ja siis tuleb selline võimalus. Aga paljude piltide puhul on see, et sa näed enne hästi palju vaeva, sa uurid selle liigi kohta, sa uurid selle keskkonna kohta ja siis sa lähed ja paned endale lõpuks näiteks varje ja veedad seal varjes kas mõned hommikutunnid või isegi mitu päeva," selgitas loodusfotograaf Karl Jakob Toplaan.

Fotograaf Lembit Michelsoni sõnul ei ole aga küsimus seadmes, millega pildistatakse, vaid valguses. "Valgus joonistab meie pildid," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: