Dirigent ja õppejõud Ants Üleoja tähistab 80. sünnipäeva ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Laupäeval tähistab 80. sünnipäeva dirigent ja õppejõud Ants Üleoja, kes on seisnud paljude Eesti kooride ees ning kelle käe all on üles kasvanud mitu põlvkonda eesti koorijuhte.

Ants Üleoja on juhatanud teiste seas ETV ja Raadio segakoori, rahvusmeeskoori ja TPI akadeemilist meeskoori ning olnud mitme üldlaulupeo üldjuht, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Minu esimene koor oli aastal 1957. /.../ Mida siis kõik lauldi ja kuidas need asjad on vahepeal toimunud. Ma ütlen ausalt, et minu kui juhataja hiilgeajad jäid kahjuks sinna nõukogude aega, kui mul oli palju energiat ja ma olin noor mees," rääkis Üleoja.

Üleoja sõnul on talle alati meeldinud olla pedagoog. "Mulle on meeldinud õpetada ja noorte inimestega tegelda, et teada saada kui vastuvõtlikud nad on ja mida nad tegelikult õppejõult ootavad. Nii et ma olen mõnes mõttes oma isikliku eeskujuga püüdnud neid kasvatada," rääkis ta.

"Ühelt poolt see lõputu arv koore, keda ma olen juhatanud ja teiselt poolt üle 60 dirigendi õpetamine muusikaakadeemias - need kaks tööd on teineteist minu sees leidnud," lisas ta.

Üleoja sünnipäeva puhul toimub pühapäeval Mustpeade majas suurejooneline kontsert, kus dirigendipuldis seisavad lisaks Ants Üleojale ka tema koorijuhtidest lapsed. Juubilar ise juhatab inseneride meeskoori, kellega on koostöö kestnud juba ligi 30 aastat.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: