Harjumaa muuseum koondab eestlaste lugusid ({{commentsTotal}})

Foto: hmk.ee

Harjumaa muuseumis saab ülevaate maakonnaelust muinasajast peale. Muuseumitöötajate ülesanne ei ole ainult vanadelt ajsadelt tolmu pühkida, nad koguvad lugusid.

Teadur Liis Serk on aasta otsa ringi sõitnud, intervjueerinud koduköökides ning pruulikodades toimetajaid ning toonud lood muuseumisse kokku. Muuseumi kogud sisaldavad arheoloogilisi leide, ajaloolisi ja etnograafilisi esemeid, dokumente ja trükiseid, kunstitöid, fotosid ja negatiive, vahendas ETV saade "Maahommik".

Teadur selgitas, et muuseumid on alati esemeid, asju ja lugusid kogunud. "Üldiselt on arusaam, et muuseumid on kohad, kus sa näed vanu asju, samas on oluline ka tänapäevaste protsesside kogumine ja ettemõtlemine, et mis on huvitav ka näiteks 20-30 aasta pärast," rääkis Serk, miks muuseumitöötajad just praegu mööda Eestimaad lugusid koguvad.

Serk naeris, et on pidanud töö käigus pidanud ära proovima palju käsitööõllesid. "Nad olid uus nähtus, Eestisse olid nad suhteliselt hiliselt jõudnud. See valik oli suur ja need lood olid põnevad, sealt sai see alguse. Me oleme läbi käinud 13 õlletootjat ja oleme nüüd liikunud edasi piimatootjate juurde," rääkis Serk.

Harjumaa muuseum asub Keila Jõesaarel 19. sajandi alguses rajatud mõisahoones.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: