Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Stig Rästa täitis lubaduse lastelaulude kogumikust

Stig Rästa kirjutab ema Ülle Rästaga ühist muusikat ning koondas lastelaulud kogumikku "Tõeline muinasjutt".

"Seal on suurem osa minu üksiklooming, mõned laulud on Stigiga koos kirjutatud ja vist tulevad Stigi enda lastelaulud sinna sisse," kirjeldas Ülle Rästa ETV saates "Hommik Anuga".

Stig kinnitas, et tema lood on kõik pühendatud tütar Lumile. "Naljakas on see, et kui laps on käes, hakkab kohe igasuguseid laule tulema, mis pole poplood, vaid uinutavad lastelaulud," kirjeldas Stig.

Oma lapsele mängib Stig Arvo Pärdi ja Peeter Kopvillemi muusikat. Kui Stig ise umbes viieaastane oli, kuulas ta hea meelega aga Karavani "Pärlipüüdjat". "Ta ei pidanud viisi ja mul tekkis tõesti mure, et vanem vend laulis juba kolme-neljaaastaselt ja tema ei teinudki suud lahti. Ma panin järjekindlalt üht ja sama Karavani kassetti peale ja ühel hetkel see ime sündis, ta istus maas vaiba peal ja hakkas "Pärlipüüdjat" laulma," meenutas ema Ülle.

Kogumikus "Tõeline muinasjutt" on aga täiesti uus looming. "Oma esimese lastelaulu kirjutasin ma aastal 2002 oma ema sünnipäevaks," ütles Ülle Rästa. Stig lisas, et ema kirjutatud lastelaulud on teiste hulgast hästi äratuntavad. "Kodus olen neid laule laulnud ikka," lausus Stig. Oma poja, Stigi loomingust on Ülle Rästa lemmiklaul "Goodbye to Yesterday", millega muusik Eurovisioonil osales. Stigile endale läheb rohkem korda lugu nimega "Tulge tuuled".

Ülle Rästa ütles, et lapsi tuleb kasvatada järjekindla armastusega. Kuigi Stig on oma nooruspõlves teinud palju koerustükke, kinnitas ema, et on poega pigem usaldanud. Sellest hoolimata polnud naisele võõras ka olukord, kus ta pidi keskkoolis käinud Stigile kontserdijärgsel hommikul nätsu suhu pistma. "Toetanud ja usaldanud, isegi siis, kui ma näen, et nad ei tee või pole tegemas päris õiget otsust. Kui neid lapsi sellel ajal toatada, juhtub selline ime, et nad võtavad vastutuse oma tegude eest ja jätavad nii mõnegi vale asja tegemata," rääkis ema Ülle.

Naine kinnitas, et rõõmustab siiralt selle üle, et täna on Stig ise hea lapsevanem. "Ta ei karda last, ma usun, et ta hoiab ja kussutab teda samaväärselt emmega," kiitis Ülle Rästa.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: