Video: Lennusadamasse transporditi päästekopterit  ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaader videost
Kaader videost Autor/allikas: Youtube

Eesti meremuuseum on ette valmistamas järjekordset suurnäitust "MAYDAY. MAYDAY. MAYDAY. Näitus merepäästest", mis avatakse järgmise aasta märtsis lennusadamas.

Elusuuruses eksponaatidega käed-külge näitus annab külastajale tõetruu kogemuse merepääste põnevast maailmast, tutvustades mereohutuse reegleid, merepääste tehnikat ning nende meeste ja naiste lugusid, kes inimeste päästmiseks oma eluga riskivad.

Näitus valmib laiahaardelises koostöös Eesti merepääste valdkonna juhtivate ekspertide ning vastutavate institutsioonidega.

Teisipäeva öösel tõsteti treilerile ja viidi Murastest lennusadamasse kunagine piirivalve lennusalga kopter, millest saab uue merepääste näituse üks põhilisi eksponaate. Märtsi alguses viiakse see näituse ajaks angaaridesse sisse, kus kõik huvilised seda ka seestpoolt saavad vaadata.

1977. aastal ehitatud kopter oli pikka aega teenistuses Saksamaal. Eestisse jõudis lennumasin 1996. aastal ning oli kuni 2006. aastani piirivalve lennusalga kasutuses. Kokku on kopter teinud umbes 1600 lennutundi, seal hulgas nii õppe- kui ka treeninglennud ja merepääste lennud. Kopter on teinud näiteks otsimis- ja päästelendu Kurkse juhtumil, päästnud kalureid Peipsi järvelt ja Pärnu lahest ning osalenud ka Copterline'i õnnetusse sattunud kopteri otsingutel.

Viimase lennu tegi kopter Tallinnast Murastesse 26. jaanuaril 2006.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: