Siiri ja Mihkel Oviir rääkisid enda elust pensionile jäämise järel ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Hille Karmi sulest ilmus värskelt raamat Siiri ja Mihkel Oviiri elust. "Ringvaates" rääkisid nad enda igapäevaelust pärast pensionile jäämist ning tõdesid ühest suust, et päevi on suhteliselt raske sisustada.

Siiri Oviir ütles "Ringvaates", et kui tema poliitikast lahkus, siis oli talle mitmeid tööpakkumisi. "Olgu see siis mõni lektoritöö või midagi muud, aga teate, ma olin väsinud sellest, et ma pean hommikul kell kaheksa valmis olema ja jälle midagi tegema," tõdes ta ja kinnitas, et ta tahtis teha hommikul seda, mis talle pähe tuli.

Mihkel Oviir kinnitas, et kuna temal on vastupidiselt harjumus ärgata hommikul umbes kella viiest, siis sel ajal tuleb Siiri vahe alles magama. "Kui televiisorist on mõni põnev seriaal olnud," selgitas Mihkel Oviir. "Paljudest asjadest saad loobuda, aga asi, mis on sulle sisse pandud geneetiliselt, sellest sa lahti ei saa," ütles ta ja tõdes, et Siiri on geneetiliselt hoopis vastupidine. "Minul ei hakka enne kella üheksat aju üldse tööle," ütles Siiri Oviir vahele.

Samuti nentis Mihkel Oviir, et päevade sisustamine on pensionil olles keeruline. "Surfad internetis ja vaatad ringi," tõdes ta ja ütles, et selle poolest on suvi palju parem, kuna siis saab minna õue ja midagi teha. "Talvel oli siin just õnnis aeg, kui kaks nädalat oli lund, siis sai vähemalt lund lükata."

Siiri ja Mihkel tõdesid koos, et 44 aasta jooksul ei ole neil otseselt kordagi väga kriitilisi hetki olnud, kuna nad olid suhteliselt vähe koos. "Loomulikult on olnud probleeme ja on olnud tülisid, aga selliseid, et läheks ära ja jääks, ei olegi olnud," ütles Siiri ja nentis, et võib-olla on selle põhjuseks olnud ka lapsed. "Ma olen lahutatud perest ja mäletan, kuidas ma seda üle elasin."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: