Detsembris tuleb taas Tartu muusikanädal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

NOËP esitles singlit
NOËP esitles singlit "Rooftop" Autor/allikas: Carol Liis Metsla

Tartu muusikanädalal kuuleb tasuta pop-up kontserte ning avalikke arutelusid muusikamänedžeri igapäevatööst transhumanismini.

8.–9. detsembril toimub Tartus juba viiendat korda Tallinn Music Weeki sõsarfestival Tartu muusikanädal. Lisaks ärifestivali sTARTUp Day jätkupeona toimuvale kontsertõhtule Eesti rahva muuseumi endises näitusemajas kuuleb linna idufirmade kontorites tasuta lühikontserte ning muusika- ja tehnoloogiateemalisi vestlusi.

Neljapäeval, 8. detsembril toimuvad Tartu muusikanädala avapäeva raames kolmes ülikoolilinna kontoris, äri- ja kommuunikeskuses SPARK ning kohvikus Krempel muusika- ja tehnoloogia sõlmpunkte harutavad avalikud vestlused ning pop-up-kontserdid. Muuhulgas leiab aset just mullusel Tartu muusikanädalal oma esimese etteaste teinud NOËP-i lühikontsert.

Päev algab kell 9.00 veebirakenduse Voog kontoris hommikukohvi, kiluvõileibade ning Florian Wahli r&b ja vaporwave’i võnkeist laetud etteastega.

Kell 11.00 liigutakse kohvikusse Krempel Eesti muusika arendus- ja ekspordikontori Music Estonia kureeritud brantšile. Kuni pärastlõunani kestvat hilist hommikusöögimaratoni vürtsitavatel avalikel vestlustel lahatakse nii muusikamänedžeride igapäevatöö nüansse kui ka posthumanistliku kultuuri tulevikustsenaariume. Mänedžeri igapäevatöö väljakutsetest räägivad teiste seas Soome indielabeli Soliti vedaja Nick Triani ning rahvusvahelise muusikaagentuuri Pitch & Smith juht Stefan Juhlin. Briti veebiväljaande The Line of Best Fit poolt muusikatööstuse kõige paremini riietuvaks meheks tituleeritud Andy Inglis, kes vastutab teiste seas Jenny Hvali ja East India Youthi tuuride eest, demonstreerib, kuidas tuuri korraldada ning artist nii füüsiliselt kui ka psüühiliselt tervena koju tagasi tuua. Tehisintellekti kasvavast rollist loomeprotsessides ning senise olulisima inimeseks olemise tunnuse – kultuuri – võimalikkusest transhumanistlikes tulevikustsenaariumides räägivad kirjaniku ja kriitiku Berk Vaheri juhtimisel teiste seas materjaliteaduse teadur ja muusikaettevõtja Martin Järvekülg, disainer ja elektronmuusik Martin Voltri jt.

Kell 15.00–16.00 toimub äri- ja kommuunikeskuses SPARK Tartu muusikanädala ning sTARTUp Day ärifestivali pressiüritus, kus muuhulgas esineb roki supergrupp Dead Furies. Kell 17.00 oodatakse kõiki huvilisi toote- ja tarkvaraarendaja Mooncascade ruumikasse kontorisse, kus Mooncascade’i kaasasutaja Priit Salumaa usutleb oma elektropopi projektiga NOËP fenomenaalset rahvusvahelist tähelepanu pälvinud Andres Kõpperit. Vestlusele järgneb just mullusel Tartu muusikanädalal oma esimese avaliku etteaste teinud NOËP-i lühikontsert.

Kell 19.00 toimub mobiilirakendusi arendavas ettevõttes Mobi Lab disainiprotsesse vaagiv arutelu Design Friday, kus sõna saavad nii disainerid kui tarkvaraarendajad. Vestluse lõppedes raputab muusika- ja tehnoloogiahuvilisi Tartu ja Tallinna uulitsate säravaima jõuguräpi kamba Hanf Kungi etteaste.

Reedel, 9. detsembril toimub Eesti rahva muuseumis Tartu ülikooli eestvedamisel esmakordselt rahvusvaheline ärifestival sTARTUp Day. Oma ärimudelite ülesehitamise kogemustest räägivad 40 kõneleja seas muusik Sandra Vabarna, Taxify kaasasutaja Martin Villig, üks maailma edukaim noorettevõtja Jamie Dunn, Youtube’i sensatsioon Christian LeBlanc ja virtuaalreaalsuse visualiseerija Keiichi Matsuda. Lisaks ettekannetele saab osaleda praktilistes töötubades, uudistada virtuaalreaalsuse ruumi, tutvuda ülikooli ja idufirmade uute toodete, teenuste ja tööpakkumistega ning elada kaasa tudengite äriideede konkursile.

sTARTUp Day jätkupidu peetakse 9. detsembri õhtul Tartu muusikanädala raames ERM-i vanas näitusemajas Kuperjanovi tänaval. Välisesinejaist astuvad üles Soome-Tšaadi päritolu laulja-laulukirjutaja Suad ning spirituaalse techno saadik Moa Pillar Venemaalt. Eesti muusikat esindavad tundliku noir-räpi meister reket, kitarriroki supergrupp Dead Furies, räpikamp Hanf Kung ning ghostpopi artist Florian Wahl. Oma peagi ilmuva sooloalbumi kraami esitleb spetsiaalse DJ-setiga Paul Oja.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: