Kohtla-Järvel said festivali raames kokku maailmakuulsad klounid ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kohtla-Järvel toimus Eesti esimene klounide festival, kus esines seitse rahvusvaheliselt tunnustatud klouni.

Festival oli pühendatud rahvusvaheliselt tuntud pantomiimiteatri "Kuninglik kaelkirjak" 30. sünnipäevale. Korraldajad lubasid festivali traditsiooniks muuta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Juri Mihhailik ütles, et kloun Jurikuna teeb ta nalja peaaegu kõikidel teemadel, välja arvatud kolm. Ei pila naisi, sest nad on jumalikult kaunid ja nende üle ei tohi nalja teha. Samuti ei puuduta poliitikat, sest sellel teemal nalja tegijaid on niigi piisavalt. Kõige olulisem on klouni sõnul hoiduda allapoole-vööd-naljadest.

"Sest publik on erinev, on nii eakaid inimesi kui ka lapsi. Nagu ütles tuttav kloun "Kui sul pole muud rahvale öelda, kui vaid teha allapoole-vööd-nalju, siis ära parem esine," selgitas ta.

Üle maailma üks tuntumaid Venemaa päritolu kloune Valeri Keft ütles, et talle sobib põhjamaine publik.

"On klišee, mille põhjal Põhjamaade publik ei ole vastuvõtlik ja istub saalis emotsioonitult - kõik see on jamps. Põhjamaade rahvas läheb etendusega kaasa rohkem kui nii mõnigi lõunamaa rahvas," rõhutas ta.

Kohaletulnud said näha mitmeid auhindu pälvinud Vadim Savenkovi kehastatud "Veemeest", kus tegevus algab sellest, et kala leiab maski. See oli 12.aastastele ja vanematele mõeldud festivali iseloomustav etendus - hea klouni naljad on mitmekihilised.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: