Noorte tantsupeo peategelased on Koit, Hämarik ja Vanaisa ({{commentsTotal}})

Foto: Aivar Pihelgas

Tuleval suvel toimuv noorte tantsupidu "Mina jään" on lahendatud tavapärasest teistsuguses võtmes, sest lisaks tuhandetele tantsijatele astub peol üles kolm peategelast. 14. novembril tutvustati avalikkusele Koitu, Hämarikku ja Vanaisa.

Järgmise aasta juuni viimasel ja juuli esimesel päeval toimuv tantsupidu on inspireeritud Faehlmanni muistendist "Koit ja Hämarik", vahendas "Aktuaalne kaamera" . KUMUs astusid üksteise järel rahva ette kaks paari Koite ja Hämarikke. Kaheksakümne konkursil osalenu seast valiti välja Merit Männiste, Hardo Adamson, Jennifer Marisse Cohen ja Jaagup Tuisk.

Vanaisa rolli kutsuti Ivo Linna, kelle sõnul andis ta naiste tantsupeol osaledes sõrme ja nüüd võeti terve käsi, kuid peo idee tõmbas kohe kaasa. "Kui sa oled ise vanaisa ja su lapselapsed ongi nagu Koidud ja Hämarikud, siis tekib see suhe paremini," tõdes Linna ja kinnitas, et talle meeldib väga vanaisa olla.

Ivo linna näeb Maian Kärmase kirjutatud lauludel hitipotentsiaali ja sellega nõustuvad ka teised peategelased. Koidu üks osatäitjatest Hardo Adamson ütles, et neil on seni olnud paar proovi ning tema arvates on Maian Kärmase lugudes säilinud nooruslikkus. "Samas on need hästi õpetlikud ning seal ei ole midagi keerulist."

Noorte tantsupeo pealavastaja Margus Toomla kinnitas, et seekordsed tantsud on inspireeritud aastaaegadest ning ka tantsude iseloomud on aastaaegadega seotud. "Me kasutame meie pärimuslikke tantse, aga loomulikult on neis ka uut." Toomla kinnitusel on tagasiside on olnud selline, et tantsijad kibelevad juba väga Kalevi staadioni murule.

XII noorte tantsupidu toimub 30. juunil ja 1. juulil ning kannab nime "Mina jään".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: