Aasta isa on Tiit Sokk ({{commentsTotal}})

{{1479029568000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Isadepäeva puhul Estonia kontserdisaalis toimunud Eesti naislaulu seltsi ja Eesti naisliidu korraldatud isadepäeva kontserdil kuulutati välja aasta isa, kelleks tänavu on Tiit Sokk.

Tiit Sokk meenutas oma kõnes, et laste sündides oli suurem koormus tema töö tõttu abikaasa õlgadel. "Alates 1992. aastast, kui lapsed olid vastavalt seitse ja kolm aastat vanad, kui kolisime Kreekasse viieks aastaks, siis olin täisväärtuslik isa ja mitte ainult," rääkis Sokk. "Pidin olema laiaprofiiline õpetaja – eesti keelt ja matemaatikat õpetama ja samas ka natukene treener olema," lisas ta, kuid kinnitas, et isana on poistel alati silm peal hoitud.

"Pere on väga oluline olnud ja tänan neid selle eest," sõnas Sokk, et perekond on alati väga toetav olnud.

"Tahaksin tänada südamest selle tunnustuse eest neid inimesi, kes on minu kõrval olnud ja ma arvan, et ma olen ka nende kõrval ja nendele abiks," kinnitas värske aasta isa.

Lõpuks ometi on kõik inimesed aru saanud, me teeme küll tööd selleks, et endale oma lapsi lubada. Aga sellel pole mingit mõtet, kui meil ei ole aega nendega korralikult tuttavakski saada enne, kui nad suureks kasvavad. Lõpuks ometi on kõik aru saanud, et see õigus on emadel ja isadel ühtemoodi," rääkis oma kõnes president Kersti Kaljulaid. Tema sõnul oskavad tänapäeva inimesed põimida töö oma ellu sisse, nii et lapsed püsivad meie kõrval.

"Mulle tundub, et aasta isad läbi aastate just ongi selle uue ja tärkava 21. sajandi peremudeli pioneerid," sõnas Kaljulaid, öeldes, et aasta isad on laste kõrval hoolimata sellest, kas ühiskonna olud on seda soosinud või mitte ning nende muutuste tuules tulevad ka uued 21. sajandi isad. "Tööandjad peavad valmis olema selleks, et järjest rohkem võtavad lapse haiguse pärast haiguslehte isad, on õhtuselt koosolekult lasteaeda lippavad isad. Neil on see õigus. Justnimelt - neil on see õigus ja mitte kohustus," rääkis Kaljulaid.

Siiri Oviir ütles oma kõnes, et muutunud on ühiskonna suhtumine isaks olemisse ja laste kasvatamisse, kuna üha rohkem on neid isasid, kes soovivad häbenemata jääda koju isapuhkusele.

Isadele pühendatud kavaga astusid kontserdil üles tütarlastekoor Ellerhein, Eesti koorijuhtide naiskoor, vanalinna muusikamaja tütarlastekoor ja Linnateatri näitlejad. Kava koostas ja kontserti juhtis Riina Roose.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: