Tõnis Niinemets kutsub inimesi hommikustele mõttevahetustele ({{commentsTotal}})

Tõnis Niinemets
Tõnis Niinemets Autor/allikas: POINT

Stand-up teater POINT ja näitleja Tõnis Niinemets korraldavad kahel novembrihommikul kohtumisi, mille eesmärgiks on kaardistada Eesti elanikkonna mõtteid ja murekohti riigist, maailmast, poliitikast, tulevikust ning elust siin ja praegu. Ettevõtmine saab nimeks "Mis mureks 2017?".

2017. aasta esimestel kuudel toob stand-up teater POINT lavadele Tõnis Niinemetsa ja tema teise isikliku materjali. Teisel tulemisel on Tõnis ja tema meeskond seadnud eesmärgiks luua tekst, mis oleks naljakas, kuid pakuks samal ajal ka reaalselt kasutatatavaid lahendusi. Otsitakse vastuseid, kuidas lahendada muresid paremini, kuidas elada paremini, kuidas hakkama saada paremini ja ellu jääda, kui tuju on kehv.

"Suvel, kui "Ämbrisse astumise ajastu" turnee lõppes, seadsime meeskonnaga järgmiseks eesmärgiks kirjutada materjal, mis annaks igale inimesele uue hingamise. Sügisel kirjutama hakates avastasime aga, et me ei pruugi tajuda kõikide ühiskonnagruppide probleeme ja lahendusvajadusi päris adekvaatselt. Mina Tallinnas, lapse mähkmeid vahetades, tunnen ühte, aga kahe lapse isa Kristjan kuskil Valgas samas olukorras hoopis midagi muud," rääkis Tõnis Niinemets. "Adekvaatsuse ja objektiivsuse vajadusest sündiski idee korraldada "Mis mureks 2017?". Pärast paaritunnist arutelu sotsioloog Juhan Kivirähkiga saime aru, et ei ole mõtet leiutada ja püüda ära arvata, tuleb minna ja küsida otse erinevate inimeste käest, mis mureks? Kohtume kahel päeval erinevate Eesti inimestega ja teeme pildi endale korralikult selgeks, mis on Eesti inimeste suurimad mured praegu?" selgitas Niinemets.

"Mis Mureks 2017?" kohtumised toimuvad 19. novembril kell 11.00 Tallinnas ning 20. novembril kell 12.00 Viljandis. Mõlemal kohtumise saab osaleda maksimaalselt 15 inimest ning osalemiseks tuleb end registreerida lehekülje www.point.ee. Inimesed, kellel ei ole Facebooki kontot saavad registreeruda kirjutades e-kirja aadressile: kermes@point.ee

Vaata Tõnise üleskutset SIIT.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: