ETV tütarlastekoor läheb Singapuri eesti muusikat tutvustama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ETV tütarlastekoor Autor/allikas: ERR

Pühapäeval läheb ETV tütarlastekoor Singapuri, et tutvustada eesti muusikat ja koolitada 200 sealset noort muusikut ning dirigenti. Koolituse käigus õpetab tütarlastekoor vokaalimprovisatsiooni ja valmistab ette ka ühise kontserdikava.

"Eriti oluline eesti muusika väljund on 16. novembril toimuv tuhande osalejaga kontsert ja ettekanne haridusministeeriumi kunstide aastakonverentsil," selgitas ETV tütarlastekoori dirigent Aarne Saluveer. "Oodatav tulemus on see, et sealse iga-aastase Singapuri noorte festivali kavasse hakkab lisanduma eesti muusikat," lisas Saluveer.

ETV tütarlastekoor valiti tutvustama ligi tuhandele haridustegelasele eesti muusikat ning kooli- ja koorimetoodikat. Koos 200 sealse noore muusikuga valmistatakse ette ühine kontsert. Koostöö tulemusel jõuab eesti muusika ka kooliõpikutesse ja kooride repertuaari. Singapuri noortefestivalil osaleb ühtekokku ligi 20 000 lauljat.

"Singapur on rikas Aasia kultuuriturg, kuhu on võimalik müüa eesti muusikat koostöös usaldusväärse ja mõjuvõimsa partneri, Singapuri haridusministeeriumiga. Ministeeriumi ekspertgrupp on käinud tutvumas ka Eesti ajaloo ja muusikakultuuriga ning huvi siinse muusika vastu on suur," rääkis Saluveer.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: