Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: Eesti Muusika Kuulsuste Koda juhatas kuldsetesse 1960ndatesse

Foto: Mart Laul

Oktoobris sai jätku Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari, kus seekord võtsid koha sisse Mart Helme, Peeter Keäri ja Vello Salumets. Õhtut juhtis Sten Teppan.

1960. aastad oli uus ajastu kogu maailma muusikas ja hoolimata raudsest eesriidest jõudsid uued tuuled ka Eestisse. Need noored, kes viskasid minema seitsmenda keele ja saagisid kapiuksest kitarre, panid hiljem aluse Eesti rokk- ja popmuusikale, mis vallutas kuuendiku planeedist. Täielikust defitsiidist ja ühiskonna vastuseisust hoolimata leiti võimalused bändi tegemiseks.

Seekordsel EMKK kohtumisõhtul astusid vestlusringi selle ajastu kolm legendi, kolm bassimängijat: Vello Salumets, Peeter Keäri ja Mart Helme. Jutuks tulid kuldsed kuuekümnendad, biitlid, Optimistid, Mikronid, Viking ja ansambel FIX. Lisaks veel üldine õhustik, tolleaegsete noorte mõttemaailm ning ansamblitegemine kui eluviis ja iseseisvuse väljendamise vorm.

Õhtu muusikalise poole eest seisis Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli kitarristide ansambel. Arhiivivideote eest hoolitsesid Heino Maripuu ja Peeter Keäri.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja eksponaatide kogumine Eesti levimuusika näituse jaoks. Kuulsuste Koda ja näitus avatakse kingitusena Eesti Vabariigi 100. juubeliks, eesmärgiga säilitada ja näidata publikule Eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodumaal kui väljaspool kuulsust on toonud.

Järgmine kohtumisõhtu leiab aset juba mõne nädala pärast ning siis on fookuses Anne Veski, Reet Linna ja Olavi Pihlamägi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: