"Aktuaalse kaamera" kultuuritoimetus leidis puu otsast raamatu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kirjastus Tänapäev korraldas 27. oktoobril võistluse, kus paigutati erinevatesse Tallinna kohtadesse kümme Saksa kirjaniku Peter Wohllebeni raamatut "Puude salapärane elu". Raamatud olid peidetud puude otsa ning värskelt ilmunud teost käis otsimas ka "Aktuaalse kaamera" kultuuritoimetus.

"Aktuaalse kaamera" kultuuritoimetuse esindajatena läksid raamatut "Puude salapärane elu" otsima Janet Õunapuu ning Gerli Nõmm, kes pidid mitmel korral pettuma - raamat oli puu otsast võetud juba nii Kadrioru pargist kui ka Russalka monumendi äärest. See-eest ei jäänud nad aga tühjade kätega, kuna ootamatult leidsid nad siiski tee äärest puu, mille all raamat neid ootas.

Saksa autori Peter Wohllebeni raamat "Puude salapärane elu" on saavutanud maailmas suure tuntuse ja tõlgitud nüüd ka eesti keelde. Puude hingeelust kirjutanud Wohlleben on ametilt metsavaht. Ta kirjutab metsast kui sotsiaalsest olendist - sellest, kuidas puud üksteisega suhtlevad, kuidas üksteist kaitsevad, vaenlasi tõrjuvad ja toituvad.

"Puude salapärane elu" on esimene raamat kirjastuse Tänapäev sarjast "Looduse lood". Tänapäeva peatoimetaja Tauno Vahter selgitas, et värskes sarjas on neil veel mitu teost töös. "Novembris ilmub sarja teine raamat, milleks on Aleksei Turovski "Teekond urust templisse"," ütles Vaher.

Arborist Heiki Hanso tõdes "Ringvaates", et tal tekkisid juba raamatu esimestel lehekülgedel sarnased küsimused nagu autor Peter Wohlleben raamatus esitab. "Kuidas saab üks puu kasvada ühes keskkonnas, teina aga hoopis teises, samamoodi kuidas võib üks sookask kasvada sada aastat ja olla just selline," ütles Hanso ja kinnitas, et tal on väga hea meel, et Saksamaal on selline raamat osutunud edukaks. "Inimesed tahavad juba tagasi metsa."

Hanso ütles, et ta usub täiesti seda, et puud suhtlevad omavahel. "Meil on seda küll raske tajuda, aga meie tunneme puude lõhnu ja näeme nende värve," lisas ta ja nentis, et puude suhtlemise teema oli keskne näiteks teoses "Tammetõru seiklused".

Samuti käis Jüri Muttika koos folklorist Marju Kõivupuuga puudega suhestumas.

Vaata "Ringvaate" lõiku siit:

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: