Noortebändi finalist EIXD tutvustas loomingut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Reedel toimub iga-aastane Eesti noortebändi finaalkontsert, mille puhul kutsub "Terevisioon" nädala jooksul külla tänavused finalistid. Täna esitas oma lugusid "Falsett" ja "Ületujutus" Eik Erik Sikk ehk EIXD.

EIXD on lühend nimest Et Ilutseda X Dekaadki. Tegemist on räppmuusikast, spoken wordist ning puhtast emakeelsest luulest kokku segatud alternatiivse ning võnkuva tervikuga.

Kampsuni-mantli-kunstiräpparina püüab Eik Erik Sikk pidevalt nii enda kui ka kuulajate silmapiire ja stereotüüpseid eeldusi läbi lingvistikakauniduse ja keerukate sõnamängude edasi nihutada.

Projekt sai alguse umbes kaks aastat tagasi, kui Erik kirjutas igavusest teksti, milles lahkas üldistavalt väidet, et "noored on hukas". Hiljem kujunes naljaga kõrvaklapimikrisse lindistamisest tõsine professionaalsuse poole pürgiv hobi ning nüüdseks tegeleb Eik Erik muusikaloomega juba igapäevaselt.

Koosseisu kuuluvad parajasti kõik, kes paladel kaasa löövad, alates biidimeistritest ning lõpetades vokalistide, juhuslike kitarritinistajate ja vahetekstide jutustajatega.

Lähiajal on bändil plaanis üha uut muusikat luua, lindistamised, miksid ja tekstihunnikud on korralike kuhjadena soolas.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: