Improteatri värskes lavastuses vaadatakse surma läbi huumoriprisma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Improteater IMPEERIUM
Improteater IMPEERIUM "Matus" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tallinna Kammerteatris esietendub improteater IMPEERIUMi värske lavastus "Matus", kus näidatakse kurba sündmust huumoriga vürtsitatult.

"Matus" on täispikk improviseeritud narratiiviga etendus, mis algab viimaste sõnadega lahkunu kirstu juures ning teeb seejärel kannapöörde, võimaldades vaatajatel saada osa lahkunu elust enne surma. Publik saab heita pilgu kadunukese elu keerdkäikudele ning matuseliste osale selles. Mäng jätkub, kuni jõutakse peategelase surmahetkeni, mis tuleb nii vaatajatele kui näitlejatele üllatavalt. Nagu ühele improviseeritud näitemängule kohane, saab publik aidata kaasa nii kadunukese karakteri loomisele kui ka püstitada näitlejatele ülesande, mille abil tuleb leida surma põhjus.

Iga inimene peab paratamatult oma elus kokku puutuma surmaga. “Matus” on lavastus, mis annab võimaluse naerda tõsiste teemade üle. Tarvo Krall tutvustab formaati. "Improteater pakub võimalust olla nii pisarateni liigutatud kui ka naerutatud. Loo seadmine formaati, mis algab ja lõppeb surmaga, annab võimaluse sisse tuua veel ka põnevusmomendi. Niisiis komöödia, tragöödia ja kriminull koos."

Improteater on üle maailma levinud teatrivorm, kus lavastus sünnib publiku silme all. Sündmustik ja tegelased on kohapeal improviseeritud, kõik juhtub siin ja praegu. Küsides inspiratsiooni saalis olijatelt, näitab improteater kogu loomismomenti selle ehtsas koomilisuses.

Improteatri IMPEERIUM truppi kuuluvad näitlejad Merilin Kirbits, Maarika Mesipuu-Veebel (Rakvere Teater), Kati Ong (Endla Teater), Mairi Tikerpalu, Erki Aule, Tarvo Krall, Rauno Kaibiainen, Maarius Pärn. Lisaks improviseerivad etendustes ka muusikud Ragnar Toompuu ja Madis Kreevan ning valgustajad Mario Saarik ja Aleksander Sprohgis.

Etendused toimuvad 29. oktoobril ja 26. novembril kell 19.00 Tallinna Kammerteatris (Vabriku 12).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: