Jean-Michel Jarre: mind hoiab elus mõte täiuslikust heliteosest ({{commentsTotal}})

{{1477306884000 | amCalendar}}
Foto: ETV

Järgmisel kolmapäeval annab Tallinnas kontserdi Prantsuse elektroonilise muusika geenius Jean-Michel Jarre, kes peab muusikat oma sõltuvuseks.

"Loominguline protsess on minu jaoks segu meeleheitest ja lootusest. Kardan, et tehtu on läinud valesti ja loodan, et järgmine kord läheb paremini. Mõte, et tuleb jõuda kangastuva täiusliku heliteoseni, hoiab mind töös," rääkis 68-aastane Jarre ETV saates "Ringvaade".

Jean-Michel Jarre on Prantsuse muusik ja helilooja, kes kuulub new age, ambient ning elektroonilise popmuusika absoluutsesse tippu. Tema uudne lähenemine elektroonilisele muusikale ja live-esinemistele on mõjutanud mitut generatsiooni.

Viimased neli aastat töötas Jarre projekti elektroonika kallal, mille jooksul ta teeb koostööd maailmakuulsate artistidega, teiste hulgas Armin van Buureniga.

"Ta on mind väga palju inspireerinud ja üks põhjusi, miks elektrooniline muusika mind köidab. Nägin Jean-Micheli esinemisi juba ta varajastelt videotelt. Moskvas esinedes kuvas ta ehitistele visuaalefekte. Talle kuulub suurima kuulajate arvuga loodud Guinnessi rekord, oli umbes kolm ja pool miljonit kuulajat," ütles Buuren.

Moby usub, et Jean-Michel Jarre tutvustas elektroonilist muusikat miljonitele. "Elektrooniline muusika on olemas olnud 1920. aastatest saadik, aga alles 1970. aastate alguses muutus see inimestele südamelähedaseks," rääkis Moby.

Koostöö tehisintellektiga

Jarre usub koostööst masinatega ning tõdes, et tehisintellekti areng on näidanud, et 2035. aastaks luuakse esimene arvuti, mis on inimajust võimekam.

Ta lisas, et kuus kuud või aasta pärast seda luuakse arvuti, mis ületab kõigi inimeste kombineeritud võimekuse ja kogu me loominguline protsess muutub täielikult. "Minu meelest ei pruugi koostöö tehisintellektiga sugugi tehislik olla," rõhutas Jarre.

Jarre lisas, et ka teadus on teda alati huvitanud, sest muusika on hingega teadus. "Mu vanaisa oli insener, ta oli leiutaja. Tema lõi ühe esimese helimikseri, seda juba enne teist maailmasõda. Samuti ka patareidega pöördketta, mis on iPodi eelkäija," kirjeldas Jarre, kes kasvas kõigi nende mõjutustega.

Jarre kontsert toimub 2. novembril Saku Suurhallis.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: