Vaiko Eplik: ma ei taha olla Eesti popmuusika Savisaar ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Septembri lõpus avaldas Vaiko Eplik järjekorras üheksanda sooloalbumi "Kirevase". "Hommik Anuga" saates meenutas Eplik Eurovisioonil osalemist ning rääkis ka sellest, mis tal edaspidi plaanis on.

"Hommik Anuga" saates selgitas Vaiko Eplik, et tema värske album "Kirevase" on teatud mõttes pühendatud tema isale, keda praeguseks enam ei ole. "Lood seal plaadil küll ei tegele niivõrd isa-teemaga, aga seal on üht-teist, kuid eks see on ikkagi selline minu enda asi," tõdes Eplik.

"Igasugusest kriitikast on midagi kõrva taha panna," ütles Eplik ja lisas, et kõige hullemad arvustused sai ta 2001. aastal Claire'is Birthday teise plaadi eest. "Esialgu oli raske sellele pihta saada, aga läks aega mööda ja ma sain aru, et see oli suures osas tõsi, mida mulle ette heideti," nentis ta ja kinnitas, et kriitika on kõige tähtsam just muusikute enda jaoks. "Kust Eestis popmuusikud muidu üldse tagasisidet saavad?"

Vaiko Eplik tõi välja, et ta algul soovis küll kümne aastaga kümme plaati teha, kuid lõpuks tundus mõistlikum jääda just üheksa plaadi peale. "Null ei ole ka number ning seega oli mõistlik just üheksaga lõpetada," ütles ta ja lisas, et tundus olevat mõistlik hetk lõpetamiseks, kuna sealt edasi algaks enesetsiteerimine. "Muidu ma jäängi siin nummerdama oma plaate ja laiama ning lõpuks ma ei taha ju olla ikkagi Eesti popmuusika Savisaar."

"Võib-olla jätkan ma üldse instrumentaalse muusikaga," nentis Vaiko Eplik ja kinnitas, et talle meeldib näiteks tehno, mis võib osutuda tema edasiseks suunaks. "Ma tahaks vahepeal teha midagi sellist, mida ma veel ei oska," ütles ta ja lisas, et kuigi inimestele ei meeldi seda ehk nii väga kuulata, siis ta ei taha olla n-ö "oma tuntud headuses".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Hommik AnugaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: