Kriss Soonik-Käärmann moelooja tööst: ma ei tee seda raha pärast ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kriss Soonik-Käärmann toodab Eestis pesu, mida kannavad mitmed kuulsad modellid ning poppstaarid. "Ringvaade" piilus sisse tema pisikesse õmblustöökotta ning küsis talt, miks ta sellise eluala on valinud.

"Ringvaates" näitas moelooja märkmikku, millesse ta visandab enda esimesed ideed. "Ma teen sinna märkmeid isegi siis, kui ma olen autoroolis, aga vähemalt ei ole mul telefon käes," ütles Soonik-Käärmann ning tõdes, et neid märkmikke peab olema mitu, sest ta kannab erinevaid käekotte. "Aegade jooksul olen ma neid täis joonistanud umbes kakskümmend, kuid sinna visandamine on veel lihtne osa," ütles Kriss Soonik-Käärmann ja selgitas, et nende esialgsete joonistute järgi hakkab ta mõtlema, mis võiks sobida tema kollektsiooni, kust edasi liigub töö vaikselt näidiste suunas. "Alguses sa ei tee palju esiknäidiseid valmis, sest see on suur kulu ja sa ei tea, mis müüb."

Kriss Soonik-Käärmanni kogu tootmine toimub Eestis - selle variandi kasuks otsustas ta patriotismist. "Samuti on minu jaoks oluline lihtsus, et ma saan rääkida inimestega sama keelt ning astuda siia igal hetkel sisse ning neid võimaluse korral aidata," tõdes ta ja nentis, et ta ei vahetaks seda lihtsust millegi vastu. Samuti on ta proovinud ka ise kodus pesu valmis teha, kuid ta on selleks enda sõnul liiga suur perfektsionist. "Ma ei suudaks asja kunagi piisavalt perfektselt teha ning see ei saakski kunagi valmis," ütles Soonik-Käärmann ning selgitas, et ta otsustas anda selle õmblemise inimestele, kes oskavad seda paremini ning teevad selle kiiresti valmis. "See protsess ajaks mind ennast täiesti närvi."

"Ma kannan enda aluspesu ning üritan segada enda loodud asju ka igapäevarõivastesse," ütles Soonik-Käärmann ja selgitas, et ta testib kõik asjad kõigepealt enda peal läbi. "Kui mulle asi meeldib, siis läheb ta teise faasi." Kuigi tema loodud aluspesu on olemas näiteks Naomi Campbellil, Miley Cyrusel ning isegi Rihannal, siis käib Soonik-Käärmanni sõnul see ikkagi läbi juhuse. "Sa pead selle näidise neile saatma ning kui ajakirjade puhul on tihti see, et tehakse pildid ning näidis saadetakse sulle tagasi, siis kuulsustele tuleb saata kingitusi."

Lõpetuseks kinnitas Kriss Soonik-Käärmann, et ta ei tee seda raha pärast. "Kui on noori moeloojaid, kes loodavad sellesse maailma tulla just raha pärast, siis suurt teenistust ei tasu loota."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: