Kunstiakadeemia tudengid kutsuvad üles ühistranspordis abi pakkuma ({{commentsTotal}})

EKA tudengite omaalgatuslik kampaania
EKA tudengite omaalgatuslik kampaania Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini kolmanda kursuse tudengid teevad Tallinna kesklinnas omaalgatusliku teavituskampaania, et anda ühistranspordi kasutajatele sõbralikke ja lihtsaid nõuandeid, kuidas abistada sõidu eel ja ajal erivajadustega inimesi, eakaid või lapsevankriga reisijaid.

Plakatid ja flaierid Vabaduse platsi ühistranspordipeatustes kutsuvad üles uurima, kas ja kuidas saaks kõrvalolijat aidata, ning julgustavad abivajajaid omakorda mitte häbenema tuge vastu võtta. Kakskeelsel plakatil seisab "Tere, kas ma saan kuidagi aidata?" "Здравствуйте, могу ли я Вам как-то помочь?" ning selle juures on flaierid lihtsate juhistega, kuidas luua kontakti ja pakkuda abi.

Kampaania kasvas välja disainer Daniel Kotsjuba juhitud viiepäevasest universaalse disaini töötoast EKAs, kus keskenduti kõigi ühiskonnagruppidega arvestava keskkonna loomisele ning mängiti omal nahal läbi erinevaid probleemseid olukordi linnaruumis.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: