Tiibvarjur juhib pika retkega tähelepanu väikeluikede kaitsevajadusele ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartusse jõudis väikeluikede rändeteed tiibvarjuga läbiv inglanna Sacha Dench. Oma 7500-kilomeetrise retkega loodab Dench juhtida tähelepanu väikeluikede suuremale kaitsevajadusele.

Venemaa Petsora jõe delta väikeluikede pesitsusalalt 19. septembril lendu alustanud Sacha Dench maandus Raadi lennurajal. Dench loodab detsembri alguseks jõuda selle linnuliigi talvituskohta Inglismaal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma jõudsin lõpuks välja Venemaalt, kus ületasin tundra ja taiga, mis olid väga keerulised kohad lendamiseks. Seal oli paljudes kohtades väga vähe võimalusi maandumiseks. Nüüd on eesmärk läbida järgmised kümme riiki kuue või seitsme nädala jooksul, et jõuda Suurbritanniasse. Selle reisi eesmärk on saada teada, miks väheneb väikeluikede arvukus nii kiiresti ja rääkida tervel teekonnal inimestega, et saada aimu, mida nemad saaksid väikeluikede heaks teha," selgitas Dench.

Dench teeb oma teekonnal koos tugimeekonnaga peatusi riikides, kus on väikeluikedele olulised peatusalad. Ja just Eesti on Euroopa riikidest tema sõnul kõige enam panustanud siit läbi rändava 18 000 isendi suuruse populatsiooni kaitsesse.

"Me teame, mis väikeluikedega halvasti on, me lihtsalt peame motiveerima paljusid inimesi neis 11 riigis, et me saaksime väikeluikede heaks midagi teha. Lennuteekonnal on Eesti ainuke riik, mis on vastu võtnud tegevuskava luikede kaitseks. Seega me tahame tänada Eesti inimesi selle eest, mida nad teevad," ütles Dench.

Eestis lendab Dench veel üle Põltsamaa, Türi, Rapla, Lihula, Pärnu, Häädemeeste ja Ikla. Ta lõpetab oma teekonna lennuga Prantsusmaa rannikult üle La Manche'i väina Suurbritanniasse, olles ka esimene naine, kes väina tiibvarjuga ületab.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: