Videoblogija Nele Kirsipuu: Youtube on järgmine ajastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaader Youtube'i videost

"Eesti otsib superstaari" saatest tuntuks saanud Nele Kirsipuu valis huvitava karjääri ning alustas Youtube'is oma videoblogi.

"Ma teen videoid üsna regulaarselt, nädalas kaks või kolm, nii, kuidas parasjagu mõtteid on. Ma teen sellest, mis mind huvitab ja vahel vaatan, mida vaatajad kommenteerivad, mis neid huvitab. Selline loominguline väljund mulle," selgitas Kirsipuu, miks ta Youtube'i oma videoid üles laeb, vahendas "Vikerhommik".

Videote monteerimist ja tegemist õppis Kirsipuu Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis, kuid huvi nende tegemise vastu tekkis Kirsipuul juba varem. Tänaseks on tema videoblogi kasvanud nii suureks, et seda jälgib püsivalt 14 000 kasutajat. "Ma nimetan ennast küll youtuberiks, sest ma panustan sinna väga palju oma aega ja see on minu identiteet. Mõnedele tundub sõna youtuber, et see ei ole midagi väga uhket, aga mina olen küll uhkusega youtuber," lausus Kirsipuu.

Kui mõni Kirsipuu video on rohkem läbimõeldud, siis tihti teeb ta spontaanseid klippe, et vaatajatega paremini suhestuda. "Kui ma ise vaatan Youtube'i videoid, siis mulle meeldib, et sealt tuleb inimlik suvaline olek välja. Me kõik oleme erinevad ja minu arust on seda väga põnev vaadata, kuidas ma mingeid väga olmelisi asju teen või millestki räägin," tõdes Kirsipuu.

14 000 jälgijaga Kirsipuu on internetimaailmas nii tuntud, et kuulsale youtuberile astutakse juurde isegi tänaval. "See on tore, kui ma olen mõnes seltskonnas või tänaval ja keegi tuleb minuga tavalisel teemal rääkima, et nad midagi minust juba teavad ja meil on midagi, mille üle arutada," kirjeldas Kirsipuu.

Kirsipuu nimetab Youtube'i maailma järgmiseks ajastuks. "See on plahvatuslikult toimunud ja noortele meeldib. Seda ei saa kirjeldada, see on avatus ja julgus olla see, kes sa oled - natukene imelik," ütles ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: