Uuemõisa lapsed avastasid, kuidas köögiviljadega muusikat teha ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Programmeerimisnädalal Code Week korraldatakse 23. oktoobrini üle Eesti õpitubasid, et äratada noortes tehnoloogiahuvi. Näiteks Uuemõisa lasteaed-algkoolis Läänemaal avastasid lapsed, kuidas köögiviljadega muusikat teha saab.

Köögiviljadega muusika tegemiseks tuleb appi võtta tänapäevane teadus ja tehnika - vaja on kontrollerit, juhtmeid ja tahvelarvutit. Kui vooluring on paigas, siis piisab vaid viljade puudutamisest ja sellest tekkinud signaal tõlgitakse vastava nutirakenduse poolt noodiks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tegelikult võib samal põhimõttel muuta interaktiivseks väga paljud asjad.

"Seda saab kasutada kunstiõpetuse tunnis ja panna pildid kõnelema. Saab teha muusikat nii, et sa kasutad seda hoopis kehalise kasvatuse tunnis, hüppad astmelt astmele ja muusika muudkui tekib, kui vajalikud andurid on õiges kohas. Võimalused on niivõrd laiad ja seda saab nii palju erinevates ainetes kasutada, et lausa lust," rääkis klassiõpetaja ja robootikaringi juhendaja Sirje Sinitskaja.

Infotehnoloogia ja robootika imevigureid tutvustav tund meeldis ka õpitoas osalenud lastele.

Oldi arvamusel, et tegelikult võiks sellist põnevat interaktiivset õpet Eesti koolides rohkem korralda - nii oleksid tunnid lõbusamad ja ka õpilaste silmaring laiem.

Programmeerimisnädal on soojenduseks järgmise aasta jaanuarist maikuuni kestvale õpilaskonkursile "Digistame ära!", mille käigus saavad noored juba ise oma tehnoloogialase loovuse tööle panna.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: