68 tundi Istanbulis ula peal veetnud tudengid jagasid oma kogemusi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Kunstiakadeemia teise kursuse tudengid pidid 68 tundi Istanbulis ilma rahata hakkama saama. Kaks neist, Helena Leif ja Martin Kukk, rääkisid "Ringvaates", kuidas nad kooli poolt antud ülesandega toime tulid. Viimane neist langes koguni kallaletungi ohvriks.

"Juhendaja saatis meid metrooga linnale lähemale, lennujaam on ikka linnast päris kaugel. Ja see linn on ikka hoomamatult suur," rääkis Martin Kukk, kes juba esimesel õhtul ülejäänud grupist eraldus.

"Magamiskotti ei olnud ja kolm šokolaadi oli kaasas," ütles ta, lisades, et esimesel ööl ta öömaja leida ei lootnudki.

"Ma olin otsustanud, et magan kuskil pargis. Järgmisel päeval ma olin juba sihikindlam ja tahtsin öömaja leida."

Kukk sõnas veel, et Istanbuli inimesed suhtusid alguses temasse veidi kahtlustavalt. Öömaja leida tal aga lõpuks ei õnnestunudki ja lisaks sellele tungiti talle kallale.

"Ma kõndisin enda arvates täiesti tavalisel tänaval, mis ei tundunud kuidagi kahtlane. Ühel hetkel lendasid nad mulle kahekesi selga. Üks hakkas ribidesse peksma ja teine üritas mul kotti seljast ära saada. Sain aru, et nüüd on natukene kehvasti. Siis ma maadlesin nendega, karjusin neile eesti keeles igasuguseid sõimusõnu ja kuulsin kaugemalt mingit türgi meest karjumas ja siis see suur türgi mees tuli ja päästis mu ära," jutustas Kukk.

Helena Leif aga rääkis, kuidas ta põrkas kokku kolme naisterahvaga, kes talle öömaja leidmiseks raha andsid ja koerte joogateraapiat tutvustasid.

Allikas: "Ringvaade"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: