Ivo Linna oma populaarseimast loost: me ei oodanud sellest mingit hitti ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Ivo Linna tähistab sel aastal 50. lava-aastat ning avaldab üle seitsme aasta uue singli. Armastatud laulja meenutas lavajuubeli puhul esimesi kontserte ja oma eredamaid hetki muusikuna.

"Me panimegi oma kontserdituurikese nimeks 100 aastat laval, sest 1966 mais astus esimest korda rahva ette Mäks ja 1966 29. oktoober astusin mina," meenutas Linna ETV saates "Hommik Anuga".

Kuigi esimesest kontserdist on möödas juba 50 aastat, ei tunne Linna, et on vanemaks jäänud, vaid on orav rattas edasi. "See ratas on pöörelnud, kui seda rutiini ei oleks, võib-olla siis asjad muutuksid halvemaks, aga seda rutiini on, jumal tänatud kutsujatele," kiitis Linna.

Oma esimest etteastumist mäletab Linna väga hästi koosseisuga Saaremaa esimene kitarristide ansambel Müstikud. "Me saime laval mängiga neli instrumentaalpala. Selline oli meie esimene esinemine ja minu arust väga hästi see üldse meil ei läinud," tõdes muusik.

Karjääri jooksul on Linna nadnud aga lugematu arv kontserte ning on esinemistel ka hirmuga vastamisi seisnud - nii kontrollimatu publikumassi kui ka publiku hulga pärast. "Mõnikord on väga suurele lavale minnes hirm. Eurovisioonil oli ka hirm, minna esimest korda lavale, vaadata seda tehnikat ja mõelda, kui palju publikut sind näeb. See on teistmoodi, see on lavahirm, kas veab välja," kirjeldas Linna.

Linna, kes esindas looga "Kaelakee hääl" Eestit 1996. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel, tunnistas, et ühe lavaproovi eel tal põlved lausa värisesid. "Siis ma vaatasin seda kaunist daami, kelle nimi on Maarja-Liis, kes oli siis 15 ja pool aastat vana. Ta oli nagu jäätükk, heas mõttes - rahulik ja kõik korras. See rahustas mind väga hästi maha ja õhtul läks tal täpselt vastupidi," naeris Linna.

Linna repertuaari kuuluvad paljud rahva poolt armastatud laulud, kuid üks neist on publiku poolt nõutum kui teised. "Me ju ei tea, mis on eduka loo valem. Mõni lugu, mis on geniaalselt kirjutatud, ei muutu kunagi suureks lööklauluks. Me ei oodanud "Kikilipsust" mingit hitti, tore tekst, Henno Käo kirjutas, lõbus. Mõtlesin, et hea tantsuline lugu, aga see on kindlasti kõige rohkem soovitud lugu minu repertuaarist," tõdes Linna.

Endale märgilise tähtsusega looks peab Linna laulu "Laula mu laulu helisev hääl". "See lugu mulle esimesest sekundist peale kohe meeldis. Minu kallis kursusekaaslanna Leelo Tungal on nii hea inimene, et kui ma selle murega läksin tema juurde, tema mulle selle teksti kirjutas. Mida rohkem ma seda lugu laulan, nüüd ma arvan, et ma oskan seda lugu natuke laulda, see on tulnud aastatega. Selles loos on nii palju sügavust, õrnust, haprust ja värelust, mis peakski ühe hinge helisema panema. Seda mulle meeldib endale praegu kõige rohkem anda," rääkis Linna loost, mille originaalversiooni autor on Kenny Rogers.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: