Võrumaal kestab kohvikute ja restoranide nädal ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Selleks, et väärtustada kohalikku toidutootjat ning meelitada piirkonda turiste ka hooajavälisel ajal, pakuvad Võrumaa kohvikud ja restoranid nädala lõpuni Võrumaa toidu kaubamärgiga hinnatud menüüsid.

Voki külas tegutsev Kolotsi talu perenaine Merle Leibur kasvatab kitsi ning valmistab kitsejuustu, mis kannab Võrumaa päritolu toidu kaubamärki Uma Mekk. Just selle kaubamärgiga tooted on minemas aina suuremasse hinda kohalike restoranide ja kohvikupidajate seas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See trend kasvab ja samas on väikestele tootjatele restoranid ja kohvikud ideaalsed kliendid, sest ma ei jaksa toota suurele poeletile, aga ma jaksan toota kohvikutesse," rääkis Leibur.

Et ka klientide jaoks on kohalikust toormest, näiteks kodukana munadest tehtud toit järjest olulisem, siis peetaksegi Võrumaal läbi käesoleva nädala kohvikute ja restoranide nädalat, et julgustada ka restoranipidajaid kasutama rohkem kohalikku toorainet.

"Meil ongi kõik, nii palju kui võimalik, kohalik kraam - ümbruskonna inimestelt, ümbruskonna tootjatelt, et kõik see, millest me süüa teeme, oleks võimalikult värske ja kohalik kraam. Ja meie suureks rõõmuks inimesed hindavad seda head kohalikku kraami," ütles kohviku Suur Muna üks perenaistest Epp Leesik.

Sündmuse korraldajate soov on lisaks Uma Meki kaubamärgiga tähistatud toitude propageerimisele toidupakkujate seas tõsta ka tarbija teadlikkust.

"Tegelikult on idee sisu see, et tuletada lisaks turistidele, kes üllataval kombel on selle ürituse pärast tulnud kohale nii saartelt kui ka Harjumaalt, meelde ka kohalikele elanikele, et kohalik toit, kohalik tooraine on väga väärtuslik," rääkis Võrumaa turismikoordinaator Kadri Moppel.

Kokku pakub käesoleva nädala jooksul Uma Meki erimenüüd viis Võrumaa kohvikut ja restorani.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: