Pärnu täiskasvanute gümnaasium tähistas öökooliga 95. sünnipäeva

Foto: ERR

Pärnu täiskasvanute gümnaasium tähistas öökooliga 95. sünnipäeva. Sel puhul istus öösärkidesse ja pidžaamadesse riietunud koolipere kohvikus ja osales töötubades.

Pärnu linna õhtukeskkool asutati 12. novembril 1921. aastal. Praegu kannab kool täiskasvanute gümnaasiumi nime. Vanuselt on Pärnu kool Eesti täiskasvanutele üldharidust andvatest koolidest kolmas. Õpilasi on koolis 340, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Päevakoolis käimine jääb pooleli erinevatel põhjustel ja tihti juba väga noorena. Praegu käib üks õpilane näiteks neljandas klassis.

"Ta on vanuses 60+. Tema lapsepõlv oli selline, et kooliharidusest jäi seal puudu ja nii suurel määral, et isegi lugemist ei olnud ta selgeks saanud. Tõsi, ta ei ole päris eesti rahvusest, seal on ka rahvuslikud eripärad mängus. Aga meie majas on ta õppinud lugema ja tema maailm on väga palju avaramaks muutunud," rääkis Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi direktor Karin Kurvits.

Vähemalt kolm 12. klassi õpilast on rahul, et nad tavakooli õhtuse õppevormi vastu vahetasid.

"Kogu õhkkond siin on hoopis teistsugune kui tavakoolides, sellepärast mulle meeldib siin nii väga," ütles Laura-Johanna, kes kutsus kooli kaasa ka Elise. "Ma ei saanud midagi teha, ma olin võimetu. Hästi läheb," ütles Elis.

"See võimaldab käia ka tööl, ei pea ainult käima koolis. See on hästi hea. Ja õpetajad on hästi toredad ja vastutulelikud," märkis Kristel.

Direktor rõhutas, et väga paljud täiskasvanute gümnaasiumi lõpetanud lähevad kõrgkooli. Aga on ka neid, kes õpingud taas katki jätavad ja mõne aja möödudes uuesti proovivad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: