Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Margus Saar tutvustas uut "Aktuaalse kaamera" stuudiot

2017. aasta alguses kolivad renoveeritud endisesse raadiomajja kõik Eesti Rahvusringhäälingu uudistetoimetused, et sümbioosis saaksid töötada nii veebi-, tele- kui ka raadiouudised. Margus Saar tutvustas "Ringvaates" uut "Aktuaalse kaamera" stuudiot, mis samuti vanas raadiomajas asuma hakkab.

"See on järgmisest aastast meie uudiste uus süda, siia tuleb uudistestuudio," paljastas AK ankur Margus Saar ETV saates "Ringvaade". Uudistesaade jõuab uuest majast eetrisse juba tuleva aasta jaanuaris. "Nii on see plaanitud," kinnitas Saar.

Margus Saar selgitas, et samas majas asusid varem raadiostuudiod. "Kes on käinud Raadio 4 stuudios külas, siis neile peaks see koht olema tuttav - Raadio 4 kolis üle uude raadiomajja, seega see suur ruum jäi üle ja on nüüd "Aktuaalse kaamera" oma," ütles Saar ning lisas, et ta ei saa veel kõiki saladusi paljastada.

Võrreldes vana stuudioga on uus ruum Saare hinnangul kaks korda suurem ja saab väga moodsa näo. "Seinad koosnevad ekraanidest. Aeg on edasi läinud, järgmine aasta on 2017, pilt on väga oluline," selgitas Saar.

Saar lisas, et stuudio on tõeline tehnoloogiline ime, kus hakkavad tööle uudisteankrud, majandusuudised ja kultuuriuudised. "Et meil oleks oma pesa ja me oleksime siin oma peremehed. Ideoloogiline muutus on ka see, et raadiouudised, teleuudised ja portaaliuudised saavad kõik ühte toimetusse kokku," selgitas Saar, miks uut maja uudistemajaks kutsutakse.

Hannes Hermakülale jäi silma ka stuudio laes olnud veider ehitis, mida Margus Saar nimetas "uforajaks". "See teeb kõik uudisteankrud seitse aastat nooremaks," kinnitas Saar naljaga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Ringvaade

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: