Arko Olesk tutvustas pila-Nobeleid ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Paralleelselt reaalsete Nobeli preemiatega antakse välja ka pila-Nobelid. "Ringvaate" stuudios tutvustas neid eripäraseid preemiaid ajakirjanik ja õppejõud Arko Olesk.

Esimese preemiana tutvustas Arko Olesk "Ringvaates" uurimust, mis üritas selgeks teha, kas aluspükste materjal mõjutab meeste viljakust. "Ta tegi kindlaks, et kui sa kannad polüestrist aluspükse, siis see staatiline elekter, mis seal tekib, mõjutab sperma kvaliteeti," selgitas Olesk ja lisas, et Egiptuse teadlane, keda selle uurimuse eest pila-Nobeliga pärjati, soovitas kanda polüestrist aluspesu, kui inimesed ei soovi saada järglasi.

Samuti tõi Olesk välja mehe, kes üritas elada täpselt samamoodi nagu mäger. "Ta proovis saavutada sama kogemust, mis oleks sellel loomal metsas elades - ta kirjutas sellest artikli ja põhjendas enda ideed tegelikult väga ilusti," nentis ta ja selgitas, et teadlase sõnul oleme me kaotanud 80 protsenti informatsioonist, kuna me seisame koguaeg püsti. "Kui me oleme seal metsa all, kuulatame ja vaatame, mis toimub, siis saame me rohkem teadmisi," ütles Olesk ja ütles, et selle teadlase küsimus ei olnud mitte nii väga midagi teada saada, vaid panna inimesi selle teema peale mõtlema.

Pila-Nobeliga pärjati ka uurimust, mis üritas mõista seda, miks paistavad asjad jalgevahelt vaadates kaugemad. "Uurimuse tulemusena selgitati välja, et tegelikult oleneb kõik keha asendist, mitte sellest, kuidas silmad on."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: