Tipist ja täpist ilmus raamat ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Veerand sajandit teleri kaudu lapsi ja täiskasvanuid lõbustanud Tipp ja Täpp on saanud lasteraamatus uue näo.

Tänaseks on Tipp ja Täpp saanud kunstnik Ruudu Remmelga käe all teistsuguse kuju. Uno Leiese poeg Eno tõdeb, et tal on hea meel näha isa loomingut kaasegses kuues. 13 jutustust ja kaks näidendit on kõigest murdosa Uno Leise loomingust, sest erinevate lastesaadete stsenaariume olevat ta ise lugenud kokku üle 600, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Materjali on palju, aga paljudest ei ole muud alles kui ainult käsikiri, sest omal ajal oli ju televisioonis ka nii, et need asjad läksid otseeetrisse ja saadetest pole palju säilinud midagi, aga viimastest asjadest on siiski ühtteist alles," ütles Eno Leies.

Eno Leies loodab raamatukaante vahele saada ka isa seni kirjasõnas avaldamata loomingut. Tea Kirjastus on praeguste keskealiste nostalgiaraamatute väljaandmisega juba algust teinud ja tuleb tunnistada, et luuletused on peaagu meeles. Uno Leiese fenomen peitub tõenäoliselt lihtsuses - meeldejääv riim ja osavalt peidetud õpetussõnad teevad lugemise lihtsaks. Tipp ja Täpp, hunt Kriimsilm, Vembu ja Tembu ja teised Leiese loodud tegelased elavad oma elu kaasaegses folklooris.

"Teinekordki võtad ajalehe kätte ikka kedagi võrreldakse hunt Kriimsilmaga, kel on üheksa ametit, see on läinud rahva seas käibele ja muidugi need laulud kommisöömisest, mida on lauldud teistsuguste sõnadega," lausus Leies.

Telemajas hoiul olevad nukud Tipp ja Täpp on praegu pakitud kastidesse ning ootavad telemuuseumi uute ruumide valmimist.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: