Bill Bailey naljade kirjutamisest: ma alustan naerust ja liigun sealt tagasi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

2. oktoobril külastas Eestis tuntud Briti koomik Bill Bailey - Jüri Muttika tegi temaga "Ringvaate" toimetuses ka lühikese intervjuu.

Lavastuse nime "Limboland" kohta ütles Bill Bailey "Ringvaates", et see on uus nimi, mille ta pani Suurbritanniale. "Me oleme sellises limbo-staadiumis, kus pole teada, kas oleme Euroopa Liidus või mitte," kinnitas Bailey ja lisas, et EL'ist lahkumine on tekitanud inglastes suurel hulgal ksenofoobiat. "Arvatakse, et nüüd ollakse nagu vanad inglased kunagi, kuid ajas ei saa kahjuks tagasi minna."

Esimesed sammud huumorimaailmas tegi Bill Bailey juba noorena, vaadates Les Dawsonit valesti klaverit mängimas. "Ma tegin teda lapsena järele - oli minu tädi matus, kõik olid väga kurvad ning kui mina siis toa nurgas valesti klaverit klimberdasin, purskas minu isa naerma, ema pillas midagi maha ja oli totaalne kaos," ütles koomik ja lisas, et sel hetkel ta mõistis, et huumoris on tõeline jõud.

Nali põhineb Bailey sõnul kahel elemendil, mis kuidagi kokku saavad ning seal vahel tekib mingi säde. "Tihti, kui mult küsitakse, kuidas ma enda nalju kirjutan, siis ma ütlen, et ma liigun naerust lihtsalt tagasi."

Eesti kohta on koomikul ainult head mälestused. "Kui ma eelmine kord Eestis käisin, siis ma sõin ühes kohvikus ning korraga oli akna taga täielik deja vu, sest ma tundsin, justkui ma oleksin siin varem olnud," selgitas Bailey enda hämmingut ja tõdes, et see kõik tundus olevat nagu tema lemmikfilmis "Stalker". "Mõni aeg hiljem mulle selgitati, et seal seda filmi tegelikult filmitigi, see oli hämmastav."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: