Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Tõe ja õiguse" võttepaigad võtavad ilmet

Foto: http://allfilm.ee/

Alanud on Eesti riigi sajandaks sünnipäevaks valmiva mängufilmi "Tõde ja õigus" võttepaikade ettevalmistamine. Järvamaal Esna vana vallamaja juures ehitatakse praegu kruusateed ja kiviaeda ning taastatakse tsaariaegse vallakohtu saali interjööri.

Kiviaiameister Arvo Saad on tosina aasta jooksul püstitanud mitu kilomeetrit kiviaeda, kuid see tellimus on ka tema jaoks eriline. "Kui see pakkumine tehti, et teha uuele mängufilmile "Tõde ja õigus" kiviaed, siis ei olnud vaja pikalt mõelda. See on ikka nii vägev projekt ja sellesse oma väike panus panna, ei pidanud kaua mõtlema," ütles Saad "Aktuaalsele kaamerale".

Filmi "Tõde ja õigus" peamine tegevuspaik Vargamäe ehitatakse üles hoopis Võrumaal Mõniste vallas. "Meie film algab sellega, kui Krõõt ja Andres jõuavad Vargamäele, kus ei ole elatud aastaid, võib-olla kümneid. Kõik on maha jäetud, kõik on väga laokil," kirjeldas tegevprodutsent Johanna Trass.

Aga võtted toimuvad ka Järvamaal Järva-Madise ja Järva-Peetri kirikus ning kirikaias, aga samuti Mõnuvere soosillal ning Esna vana vallamaja juures ja kunagises vallakohtu saalis. "Esiteks ehitame siia vallamaja ette kiviaia, siis tuleb siia tee ehitada, et hobuvankrid üldse saaksid vallamaja juurde sõita. Aga sees tuleb taastada see olukord, et kõik see nõukogude aeg tuleb siit välja rookida ja autentne välja tuua. Tööd on palju siin ka. Igal pool, kuhu me jõuame, on tööd palju," tõdes Trass.

"Tõe ja õiguse" võtted algavad tuleval kevadel. Filmi režissöör ja stsenarist on Tanel Toom, operaator Rein Kotov, tootja filmistuudio Allfilm.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: