Rakveres avati teatrikino ({{commentsTotal}})

Foto: Kaarel Tooming/ERR

Rakveres avati teatrikino, kus ühes majas on nii 144 kohaga kinosaal kui ka teatri proovisaal.

Rakvere teatrikino valmis Rakvere linna ja kultuuriministeeriumi ühistööna ning protsess algas siis, kui praegune kultuuriminister Indrek Saar oli veel teatrijuht, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Saar tõdes, et ei võinud arvata seda, et temast saab enne kultuuriminister kui maja valmib. "Loomulikult ei võinud. Kui see oleks kangastunud nii pika perspektiiviga, mine tea kas siis oleks olnud motivatsiooni seda kõike ette võtta," tõdes minister.

Masu, ehitajate vahetus ja muud takistused tingisid selle, et uus kinosaal avati külalistele selle aasta augustikuu alguses. Kahe kuuga on filme vaadanud enam kui 14 000 inimest.

"Täismõõtmetega proovisaali on oodatud pikki aastaid, et mitte öelda aastakümneid, parandades meie maja liikuvust, meie töötajate tööaega tarbetult tehtud ümberliikumisi jne. See annab meile oluliselt juurde mobiilsustja teine pool, see tavainimese jaoks seksikam pool, see kinopool, ka seda on Rakvere kodanik oodanud ikka väga kaua ja see hoone on kõige parem näide sellest, kuidas riik ja omavalitsus on suutnud omavahel koostööd teha, et mõlema huvid, et mitte ehitada kaks eraldiseisvat hoonet, mis läheb olulislet kallimaks maksma, et panna need mõlemad asjad ühte hoonesse, hoida niimoodi kokku ja ühildada," rääkis Rakvere teatri direktor Velvo Väli.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: