Anija tähistas valla eakaima elaniku 105. sünnipäeva ({{commentsTotal}})

Anija valla eakaim asukas Helmi Telgmaa saab algaval nädalal 105-aastaseks. Pikka aega kohalikus omavalitsuses raamatupidaja ning muid ameteid pidanud naisele lauldi ja viidi lilli täna Kehra rahvamajja.

Anija segakoor oli üllatus valla poolt. 105-aastane Helmi Telgmaa arvas, et laul kõlas hästi, kuigi koor on alles kaheaastane, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Päevakangelane pole ise suur laulumees, kuid on palju näiteringides tegutsenud.

"Juurus, kui ma elasin, siis Juuru näitering sai vabariigis kaks aastat esikoha. Seetõttu isegi esinesime Estonia laval," meenutas juubilar.

Helmi Telgmaa oli andekas õpilane, ta saadeti Tallinna linna tütarlaste kaubanduskooli. Isa oli ilmasõtta jäänud, elu raske, kuid neiu vabastati õppemaksust.

Omandatud raamatupidaja amet võimaldas töötada kohalikus omavalitsuses veel pensionieaski.

Kahe lapse ema, viie lapse vanaema ja vanavanaema Helmi sünnipäev on tegelikult alles kolmapäeval. See päev möödub pigem rahulikult.

"Täna ma mõtlen tänase päeva sündmustele. Need olid isegi väga erakorralised sündmused mu elus. Igatahes minu elus esimest korda. Aga noh, selline juubel - 105 - on ka igatahes esimest korda, minu elus vähemalt," rääkis Helmi Telgmaa.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: