Jõgeval elustatakse Vabadussõda ja õpetatakse lapsi ohutult liiklema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

1. oktoobril elustuvad Jõgeva kruusaaugus Eesti Vabadussõja murrangulised sündmused. Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Venemaa sõjaajaloohuvilised kehastuvad sõduriteks, kes asuvad Eesti vabaduse eest võitlusse.

Militaarfestivali korraldamisega valmistatakse ette suursündmust 2018. aastaks, mil Eesti vabariik tähistab 100. sünnipäeva.

Sündmuse üks eestvedajatest Sergei Jerjomin rääkis, et lahingus lähevad käiku nii kahurid kui kuulipildujad, et luua võimalikult tõetruu pilt toonastest sündmustest. Korraldaja lisas, et Jõgevamaal oli Vabadussõjas märkimisväärne roll. 1919. aasta jaanuaris peetud Aidu lahing oli üks Eesti Vabadussõja murdepunkte, millega peatati enamlaste rünnak Põltsamaale. Aidu alla asusid vabaduse nimel võitlema tublimad ja vapramad mehed, kes olid Eesti vabaduse eest valmis oma elu ohverdama.

Militaarfestival ei ole ainult lahing ja relvad. Korraldaja kinnitusel on see koguperesündmus, kus on kaashaarav kultuuriprogramm, põnevad sõjaajaloo loengud ning uudistamist lastelegi. Näiteks on koos peremehega kohal Mustvee piirivalvekordoni teenistuskoer.

Kella 11st alates saab kuulata Eesti Vabadussõja teemalisi loenguid. Nii eesti kui vene keeles räägib Vabadussõjast ajaloolane ja õpetaja Igor Kopõtin. Pärast seda kulmineerub festival lavastatud lahinguga kruusaaugus.

Festivali ajal toimub lastele ohutus- ja turvalisuspäev "Oska ohutult!". Lastega tegelevad Punane Rist, päästeamet ja politsei. Tutvustatakse sõidukeid ning õpetatakse lastele liiklusmärke, liiklemist ja selgitatakse kuidas on lapsel võimalik esmaabi anda.

Kell 12 kannab Liiklusteater ette lavastuse "Ahhaa, ettevaatust, auto!".

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: