Eesti Laulu akadeemias sündis 16 uut laulu

Eesti Laulu Akadeemia
Eesti Laulu Akadeemia Autor/allikas: facebook.com/EestiLaul

Sel nädalal toimus Eesti Laulu akadeemia raames juba teine laulukirjutajate laager, mille käigus loodi 16 uut laulu.

Music Estonia ja Eesti Laulu korraldatud sündmus tõi kokku 27 artisti ja laulukirjutajat Eestist, Rootsist ja Suurbritanniast.

"See on üks põnevamaid projekte, mis Eesti muusikamaastikul viimasel ajal toimunud on. Kooskirjutamine on puhas rõõm ning siit võtan kaasa ka palju häid kontakte," rääkis Liis Lemsalu, kelle suvine hittlaul "Sinu ees" kirjutati kevadise laululaagri ajal.

Samuti teistkordselt laagris osalenud Ewert Sundja sõnul on see miski, mis on Eestist seni puudu olnud. "Kõige suuremat rõõmu teeb see, et Eesti muusikud on hakanud päriselt nägema seost koostöö ja tulemuse vahel. Palju häid laule jõuab loodetavasti varsti kuulajateni," usub Sundja.

Väliseksperdina kohal viibinud John Rosen BMG kirjastusest kinnitas, et kui laul on hea, siis pole rahvusvahelises muusikamaailmas vahet, mis rahvusest autori loodud see on ning kelle esitatud. "Ma olin tõesti positiivselt üllatunud – nende noorte laulukirjutajate ja artistide tase oli kõrgem, kui ma oskasin oodata," rääkis Rosen.

Eesti Laulu produtsent Mart Normeti sõnul ükski laagris kirjutatud lauludest automaatselt konkursile ei pääse. "Kõigil on võrdsed tingimused, kedagi ei eelistata," kinnitas Normet. "Nüüd on pall lauljate käes – igaüks peab otsustama, kas ja millise laulu ta eelžüriile kuulamiseks toob."

26. ja 27. septembril toimunud laulukirjutajate laagris osalesid artistidena Getter Jaani, Ott Lepland, Ines, Laura Prits, Grete Paia, Rasmus Rändvee, Rolf Roosalu ja Liis Lemsalu. Eesti laulukirjutajatest ja produtsentidest olid kohal Ewert Sundja, Mihkel Mattisen, Bert Prikenfeld, Kaspar Kalluste, Andres Kõpper, Silja Vipre, Paul Neitsov, Oliver Rõõmus, Sander Mölder ja Priit Uustulnd.

Eesti Laulu lugude tähtaeg on 1. november. Hiljemalt kell 15.00 oodatakse Gonsiori 27 telemaja valvelauda laule mälupulga peal. Lisaks tuleb täita osalemiseks vajalik ankeet ning lisada failina kaasa esitaja lühibiograafia ja mõned fotod.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: