Eric Kammiste suhtest isaga: muusika on meid lähendanud rohkem kui miski muu ({{commentsTotal}})

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Kitarrimängija Eric Kammiste tunnistas, et muusika on teda paelunud juba lapsest saati ning tõuke muusikamaailma sukelduda sai ta oma isalt Antti Kammistelt.

"Minu kõige helgemad mälestused lapsepõlvest on seotud muusikaga. Ma mäletan kõige paremini neid kordi, kui isa käis kuskil telesalvestustel või lihtsalt raadios salvestamas," rääkis Kammiste, kes kahtlustab, et just sealt nakkus tema külge muusikapisik.

Kuigi Ericu vanemad lahutasid, kui poiss oli nelja-aastane, on muusika olnud teema, mis teda isaga liitnud on. "Isaga suhtlen ja muusika on meid lähendanud oluliselt rohkem kui miski muu. Ma ei saa öelda, et ta oleks olnud isana ideaalne, kaugeltki mitte. Eks ta ise mõistab ka, mis valikuid tema oma elus teinud on," rääkis Kammiste.

Aasta pärast vanemate lahkuminekut avastas Eric enda jaoks kitarri. "Minu tore ja kadunud Haapsalu vanaisa leidis prügikastist kitarri, selle puhastas ta ilusasti ära ja andis mulle. Ma ei tea, mis sellest pillist sai," tõdes Kammiste, kes juba seitsmeaastaselt läks Nõmme muusikakooli. "Eks mul oli suuri keskendumisraskusi. See pillimäng ei tulnud niivõrd kiiresti ja hästi, kui ma oleks lootnud," tunnistas Kammiste.

Pillimängu tahtis Kammiste õppida aga täiesti iseseisvalt. "Ma olen mõelnud oma oskustele ja annetele, siin ma olen, 24-aastane ja ma mõtlen, et mis see muu võiks olla kui pillimäng," rääkis Kammiste, kelle jaoks on muusika olnud ainus asi, mida ta on suutnud järjepidevalt teha. Samas mõtleb Kammiste tihti, mis temast viie aasta pärast saab. "Ma mõtlen, kas viie aasta pärast mul on tööd muusikuna, kas ma suudan olla sellel tasemel ja mis seal salata, kas Eestis või välismaal," lausus Kammiste.

"Üks Ühele" on vestlussaade noorte loomeinimestega, mis keskendub eelkõige ambitsioonidele ja enesekahtlustele. Saatejuht on Mart-Matteus Kampus.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: