Merekultuuriaasta kolmanda fotokonkursi võitis pilt "Tormilinnud" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Tormilinnud" Autor/allikas: Vambola Kurm

Merekultuuriaasta kolmanda fotokonkursi "Tule mere äärde" esikoht läks Vambola Kurmi jäädvustusele "Tormilinnud". Teiseks tuli Aleksandr Abrosimovi foto "Ilu ja võimu mere" ning kolmanda koha pälvis Päivi Palts tööga "Kajakas".

Kokku saadeti konkursile 170 fotot, mis kõik kutsusid merele või mere äärde aega veetma.

Fotokonkursi žürii esimehe Aivar Pihelgase sõnul hakkas võistlustööde esikolmiku juures silma huvitav nüanss – kõik kolm parimat tööd on pildistatud sama muuli juures Pirita tee ääres. "Loomulikult on tegemist kauni paigaga, mis on väga lihtsasti juurdepääsetav ning tugeva tuulega toimunud loodusjõudude vaatemäng on pakkunud fotograafidele rohkesti inspiratsiooni pildistamiseks," lausus Pihelgas.

Esikoha "Tormilinnud" autor Vambola Kurm on otsustanud pildi esitada mustvalgena. "Tegemist on väga hästi tasakaalus pildiga nii valguse kui ka kompositsiooni osas. Pildil on pehme valgus ning ruumi on antud pilkupüüdvatele rünkpilvedele. Lainemöll jääb tahaplaanile, mistõttu jagub vaataja tähelepanu rohkem Tallinna siluetile, muulil jalutavale paarile ning muidugi kajakatele. Lainetav meri ei ole sellel pildil looduse jõudemonstratsioon ega ähvardus, vaid pigem positiivset meeleolu võimendav detail," kommenteeris Pihelgas võidutööd.

Teise koha, "Ilu ja võimu mere", autor Aleksandr Abrosimov keskendub oma pildil rohkem lainele kui muudele detailidele. "Värvid on erilised ning laine sulandub taeva värvidesse, mis annab huvitava lahenduse," ütles Pihelgas.

Kolmas koht "Kajakas", mille autoriks Päivi Palts, eristub just värvide poolest. Taevasse paiskuv laine moodustab pildile dünaamilise diagonaali ja jagab pildi kaheks - vasakul olev kuldne loojang kannab endas sooje toone ning paremal külmades toonides on muul ja lainetav meri. Tulemuseks on ilus kontrast. "See on tehniliselt hea foto, sest ka kajakad ei ole lihtsalt siluetid, vaid on värvitoonidega hästi kirjeldatud. Inimese siluett annab pildile ettekujutuse laine mastaapsusest, mis teeb sellest väga nauditava töö."

Merekultuuriaasta jooksul neli temaatilist konkurssi, millest järgmine pealkirjaga "Mereriik Eesti" kestab 1. septembrist kuni 30. novembrini.

Aleksandr Abrosimovi foto "Ilu ja võimu mere"

Päivi Palts „Kajakas”

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: