Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinnas algas rahvuskultuuride nädal

soome-ugrilased
soome-ugrilased Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinn tähistab Eesti rahvusvähemuste päeva nädalapikkuse festivaliga.

Rahvuskultuuride nädalal on võimalik tutvuda erinevate rahvaste kultuuriga, toimuvad näitused, kontserdid, loengud ja õpitoad. Üritused, mis toimuvad 19.-25. septembrini, on tasuta.

Tallinna kultuuriameti juhataja Aini Härmi sõnul toimub rahvuskultuuride festival teist aastat järjest. "Kui eelmisel aastal keskendus kultuuriamet mahuka rahvusvahelise kontserdi korraldamisele Kultuurikatlas, siis sel aastal toimub pealinnas rahvuskultuuride nädala raames üle 60 ürituse. Tallinn on täna koduks enam kui saja rahvuse esindajale. Suur rõõm on tutvustada Tallinna mitmekultuurilise kogukonna traditsioone ja tavasid," lisas Härm.

Nädala jooksul saab vaadata näitusi eri rahvaste ornamentidest, ersa mütoloogiast ja soome-ugri kunstnikelt. Toimuvad nii mänguasjade meisterdamise kui ka tantsude ja käsitöö õpitoad. Loengutes ja arutelude käigus saab tutvuda soome-ugri rahvaste, eestirootslaste, romade, tatarlaste, mari ja esra rahvaste ning paljude teiste Tallinnas elavate kogukondadega.

Tallinna linnamuuseum, Ukraina kultuurikeskus ja Rootsi-Mihkli kirik korraldavad mitmeid põnevaid ekskursioone. Toidukultuuri tutvustavad korealased, udmurdid, ukrainlased, marid, romad ja venelased. Mitmekülgne programm on ka lastele, kes saavad läbi mängude, meisterdamise, lugemise ja muinasjuttude osa erinevate rahvaste eluolust, ajaloost ja traditsioonidest.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: