Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reet Linna vanavanemate päeval: kui lapselaps sulle selle käekese pihku paneb, seda tunnet ei oska kirjeldada

Viiekordne vanaema Reet Linna tunnistas vanavanemate päeval, et hea sõna maksab väga palju ning tema on püüdnud oma lastelastele olla mõistev vanaema.

"Kaspar, kes on nüüd 16, tegi lasteaias makaronidest kaelakee, see on mul siiamaani alles. Need on pisikesed märgid, mis näitavad, et sa lähed korda oma lapselapsele, nad hoolivad sinust. See sõltub hästi palju vanaemast, ma küll ei tahaks olla torsakas ja mossis, ma olen lubanud endale, et ma kunagi ei kärata ja karju nende peale," kirjeldas Linna "Vikerhommikus", milline vanaema tema on.

Linna esimene lapselaps sündis kevadel, aastal 1994 ja tuntud saatejuht tõdes, et toona oli tal raske tunnistada, et on lõpuks vanaema. "See oli see aeg, kui ma olin hakanud sooloartistina esinema ja sinnamaani ma polnud avalikkuse ees söandanud kõva häälega öelda, et ma olen vanaema. Siis, kui ma seal turneel keksisin ja laulsin oma laulukesi, siis oli pool tuuri mööda läinud, kui ma lõpuks Paide lauluväljakul ütlesin, et selline on üks diskovanaema, tehke järele," ütles Linna, kellel oli enda sõnul teatud valehäbi esimese lapselapse sünni järel.

Lapselapse sünnist teadasaamine on Linna hinnangul aga hästi tore, sest teadvustamine, et sõna vanaema teeb ennast äkki hästi vanaks, tuleb alles hiljem. "Viimase lapselapse puhul, kui Robert sai isaks, siis see oli selline lust. Ma mõtlesin, et issakene, ma saan vanemaks ja vanemaks ja ma ei näegi seda, kui minu noorem poeg saab isaks, aga see on nüüd korras," ütles Linna, kes hindab väga vanaemaks olemist ja unistab vana-vanaema tiitlist.

Linna ütles, et sokke ta oma lapselastele ei koo, küll aga on ta tüüpiline pannkooke küpsetav vanaema. Teiste vanaemade ees eristab Linnat aga see, et ta on suure osa ajast televisioonis figureerinud. "Kaspar oli see, et teistel on maavanaema ja linnavanaema, aga Kasparil on telekavanaema. Ta on tänase päevani selle üle uhke olnud," tõdes Linna, kes käib lastelastega moeetendustel ja rokk-kontsertidel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: