Aivar Juhansoni karikatuurid sünnivad metsade vahel: maal on võimalusi väljendada ennast igatepidi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Šaržikunstnik Aivar Juhanson, kelle visandid sünnivad keset Eesti loodust Saunja külas, viis "Maahommiku" vaatajad karikatuurimaailma.

"Nende portreede puhul on aega sedasi tööd tehes jälgida ja leida kõik iseloomulikud jooned. Et õnnestuks, tuleb natukene midagi aimatavat sinna juurde lisada," selgitas Juhanson oma loomeprotsessi.

Mehe karikatuure saab igal nädalal näha Eesti Ekspressi lehekülgedel. Ühe pildi tegemiseks on Juhansonil täpselt ööpäev. "Joonistatavaga suhe on nii palju kui ma olen kuulnud meediast ja lugenud lehtedest. Tavaliselt tekib ikka nendest poliitikutest ja ühiskonnategelastest mingi mulje ja pildi süžees proovin seda väljendada mingil varjatud viisil," rääkis Juhanson oma töödest.

Juhanson selgitas, miks teda just šaržikunstnikuks nimetatakse. "Mul on põhjalikud, väga viimistletud portreed. Ma natuke väänan ja rõhutan mõnda kõverust, et tekib šaržitunne," põhjendas ta.

16 aastat Saunja külas elanud ja töötanud Juhanson lisas, et linnas meeldib talle käia vaid umbes korra nädalas, sest muidu tunneb ta ennast kui tühjaks pigistatud kott. "Maal on võimalusi väljendada ennast igatepidi," kiitis mees, kes ammutab inspiratsiooni poriste metsateede vahelt

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: