Ansambel U: alustab oma tegevuse 14. hooaega duodega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ansambel U:
ansambel U: Autor/allikas: Pressimaterjalid

Järgmisel teisipäeval alustab ansambel U: oma tegevuse 14. hooaega, kui antakse kontsert sarjast URR – U: Rahvusringhäälingus.

URR on ansambel U: 2013. aastal alguse saanud kontserdisari, kus U: tutvustab erinevaid olulisi teemasid nüüdismuusikas. Kontsertidest toimuvad otseülekanded Klassikaraadio eetris. Seoses Eesti Raadio esimese stuudio remondiga toimuvad kontserdid 2016. aasta kevadest kultuurikatla väikeses saalis.

Kui sarja URR kaks eelmist kontserti (URR-10: Eksootika ning URR-11: Kestus) olid pigem eksperimentaalsemat laadi, siis URR-12 avab U: hooaja tõsise, nüüdismuusika mõistes klassikalise kavaga, kus ettekandele tuleb mitmete suurmeistrite muusika. Kontserdil on vaatluse all teema "Duod". U: koosseisu puhul (flööt, klarnet, viiul, tšello, klaver, löökpillid) on üsna tüüpiline, et heliloojad käsitlevad sellele koosseisule muusikat kirjutades pille paarikaupa. U: jaoks, töötades ilma dirigendita, on äärmiselt oluline paindlik lavaline teineteisetunnetus ning üksteise absoluutne mõistmine.

URR-12 püüab sarnaseid "paarisuhteid" luubi all uurida, eesmärgiga tuua kuuldavaks ansamblisiseseid kõlamängusid ja teha nähtavaks teineteisetunnetus, mis muidu kuulajate, aga ka vaatajate põhitähelepanu ehk ei pälviks.

U: sügishooaja tihe kontserttegevus saab tõsise hoo sisse oktoobri alguses, kui 8. oktoobril antakse koos EMTA üliõpilastega kontsert Värske Heli festivalil Tallinnas. 12. ja 13. oktoobril toimuvad kontserdid Palermos, koostöös Curva Minore ja Sitsiilia improvisatsiooni orkestriga, 15. oktoobril esineb U: esimese Eesti muusikakollektiivina prestiižikal Veneetsia biennaalil, kus esitamisele tuleb vägagi nõudlik kava. Oktoobri lõpus ning novembri alguses osaleb U: Virtuosi Século festivalil Recifes, Brasiilias ning detsembris on plaanis juba traditsiooniks saanud vana-aasta uue muusika kontsert.

Kõikidel eelpool loetletud kontsertidel tuleb esitamisele erinev kava, mis ansambli liikmete endi sõnul on hullumeelne.

URR-12: Duod toimub 6. septembril algusega kell 19.00 kultuurikatla väikeses saalis.

Ansambel U: koosseis: Helena Tuuling, Merje Roomere, Levi-Danel Mägila, Tarmo Johannes, Taavi Kerikmäe, Vambola Krigul.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: