Telliskivi kirbufestival pakub taaskasutust ja head muusikat

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Telliskivi kirbufestival Autor/allikas: FB

Laupäeval, 27. augustil toimub Telliskivi loomelinnakus juba viies kirbufestival, kus on avatud kirbuturg, toiduturg, Uuskasutuskeskuse nurk ja mööblilaat. Laval astuvad üles I Wear* Experiment, Meisterjaan, OUU, Robin Juhkental & The Big Bangers ja Anna Kra.zy.

Festivalil on eraldi müügialad taaskasutuskaubale, disainile, käsitööle, antiigile, vanavarale ning sel aastal esmakordselt ka taaskasutatud mööblile. Toiduturule tulevad Eestimaa talud ja väikesed alternatiivsed toidutootjad pakkuma oma toodangut, ökokaupu ning muud head sööki-jooki. Toitlustusalal saab nautida mitmekesist valikut tänavatoitu.

Lisaks esinejatele pealaval mängivad Telliskivi väljakul muusikat Punase Maja DJ-d. Neil, kes soovivad end liigutada, tasub aega veeta Punase Maja tagumises hoovis, kus on avatud pinksihoov ja toimuvad ka algajate kiirkursused pinksimängus. Erinevate Tubade Klubis avab kell 13.00 uksed traditsiooniline Päevaklubi, kus on võimalik samuti mängida pinksi, laua- ja videomänge, avatud on lastenurk ning pakutakse sooja suppi.

F-hoone ees on avatud lasteala nii statsionaarse mänguväljaku kui ka spetsiaalselt festivali ajaks avatava mängualaga, kus on võimalik mängida õuemänge, meisterdada ja joonistada. Mondo maailmahariduskeskuses toimuvad kl 12–16 igal täistunnil töötoad lastele, kus mängitakse Aafrika trummirütme, tantsitakse, joonistatakse ühispilti ning avastatakse Aafrika kultuure. Töötoad kestavad 30 minutit ja on mõeldud lastele alates 5. eluaastast. Sõltumatu Tantsu Lava ja Zuga ühendatud tantsijad korraldavad lastele fotomängu.

Kirbufestival pöörab erilist tähelepanu keskkonnasõbralikkusele. Uuskasutuskeskus avab festivalil taaskasutus-koolilaada ning võtab annetustena vastu müümata jääva kauba. Pakendiringlus avab keskkonnateadlikkuse ala ning esmakordselt on festivalil kohal Topsiring, kes korraldab kirbufestivalil panditopside süsteemi. Toitu pakutakse biolagunevatelt või muudelt loodussõbralikelt nõudelt.

Kirbufestival on avatud kella 11.00-18.00.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: