Täna algav festival UIT toob Tartusse üllatavad nupud ja köitvad linnatuurid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

UIT
UIT Autor/allikas: Patrik Tamm

Täna algav linnafestival UIT toob Tartu linnaruumi teiste installatsioonide kõrval seitse nuppu, kuhu vajutades sünnib kõiksugu ootamatuseid. Festivali tuurid viivad huvilised pööningutele, kogukonna aedadesse, Toomemäe salapaikadesse, kirjanik Nikolai Baturini radadele, nõukogudeaegsesse emajõeäärsesse Tartusse ning Tour d'ÖÖ ühissõidule läbi õhtuse linna.

Festivali programmist leiab mitmeid teisigi linnaruumi avastama kutsuvaid sündmusi: filmiseansi Eedeni parklas, meelelise lavastuse Tartu Skatehallis, tantsupeod ja kontserdid endises raudteelaste klubis ehk eelmises ERMi näitustemajas ning Musta Koera aias. Tänavuse festivali peaesinejaks on Peterburi kunstnikerühmitus TUNDRA, kes loob vaid 19. augusti õhtuks Maarja kirikusse võimsa valgus- ja heliinstallatsiooni "Halo".

"Sel aastal on festivali programm erakordselt tihe, Tartusse tulevad oma loomingut esitlema mitmed kodu- ja välismaised kunstnikud. Loodame, et programmist leiab iga festivali külastaja endale sündmuse, mis pakub võimaluse oma linna uut moodi tunnetada ja teise pilguga vaadelda,” rääkis festivali peakorraldaja Marie Kliiman.

Projekti "Nupp" idee autor on kunstnik Timo Toots, nuppe loovad linnaruumi erinevad kunstnikud: Evelyn Raudsepp ja Henri Hütt, Kumbluu, Martin Rästa, Kerida Mira, Timo Toots, Tõnis Jürgens, Uku Pira, Vahram Muradyan (AM).

Festivali jooksul näeb Kaarsilla juures ning Emajõe tänaval EKA magistrantide installatsioone "Võõra(s) tunnel" ja "Minusoid on Sinusoid", mis loovad olukordi, kus kokkupuude tundmatu linlasega on vältimatu. Pea kõiki festivalisündmusi saadab satelliidina helikunstnik Patrick McGinley "Kuulamispunkt".

Leedu Theatre of Senses eksperimenteerib Tartu Skatehallis "Tense In Sense" lavastuses erinevate aistingute ja ümbritseva keskkonnaga, äratades vaatajates uudsete elamuste abil lihtsad kuid soojad mälestused.

Linnafestival UIT kogus sel aastal esmakordselt kohti ja lugusid, mis on seotud meeldejäävate võõrastega Tartu linnas. Lugusid saab näha linnaruumi paigaldatud plakatitelt, mille asukohad on leitavad festivali kaardilt. Ühtlasi on valik lugudest leitav festivali FB lehelt.

17.-20. augustil toimuv UIT on Tartu linnaruumi avastusfestival, mille eesmärgiks on julgustada kohalikke oma ümbrusele rohkem tähendust andma ning pakkuda alternatiivseid perspektiive argisele kodulinnale.

Festivali programmi leiab SIIT.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: