Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna loomaaias tähistati rahvusvahelist elevantidepäeva

Foto: ERR

Täna tähistati rahvusvahelist elevantidepäeva ja sel puhul oli ka Tallinna loomaaia londiliste londiesine tavapärasest pidulikum.

Elevante saab kaitsta ka Eestimaalt, kui vältida vandlist valmistatud nipsasjakeste ostmist ja elevante kasutava tsirkuse külastamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna loomaaia kolm aafrika elevanti on siin elanud juba 30 aastat. Kui kaks keskealist prouat on väga heas füüsilises vormis, siis Carli lont pole käinud kõige paremini.

Kõige silmnähtavam probleem on võhkade puudumine, sest need tuli aastaid tagasi ägeda põletiku tõttu eemaldada. Nagu elevantidele omane, on ka meie loomaaia isendid targad loomad.

"Nad teavad oma nimesid ja nad teavad kindlaid käsklusi. Näiteks: tule siia, tule tuppa, mine välja, liigu edasi-tagasi, näita jalga, tõsta lonti, ava oma suu, ühesõnaga sellised käsud, mis on vajalikud nende heaolu tagamiseks," selgitas Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuse metoodik Darja Zubareva.

Elevantide päeva puhul kaeti londilistele tavapärasest pidulikum söögilaud. See, mis nad publiku silme ees kinni pistsid, oli kõigest köömes tavapärasest sajakilosest päevaratsioonist.

Inimeste ahnus aga on viinud nii india kui ka aafrika elevandid väljasuremise äärele.

Näiteks meie loomaaia isendid on sündinud vabas looduses, kuid salaküti kuul jättis nad varakult orvuks ja üles tuli kasvada inimliku hoole all.

Tegelikult saavad kõik inimesed neid maismaa suurimaid imetajaid aidata - esmalt sellega, et keelduvad ostmast elevandiluud.

"Mida veel saaks teha, näiteks mitte toetada tsirkusi ja ärimehi, kes lubavad elevantide seljas ratsutada, sest see on väga halb elevantide jaoks ja paljud Eesti inimesed reisivad ju, mis on väga hea, aga peavad vaatama, kuidas koheldakse elevante selles kohas, kus te olete," rääkis Zubareva.

Ainuüksi Kambodžas konfiskeeriti eelmisel nädalal üle 600 kilogrammi elevandiluud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: