Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti noormees Hollywoodis: ma läksin sinna naiivse poisina ja tulin tagasi tules karastunud mehena

Möödunud suve lõpus alustas Hollywoodi teatrikoolis õpinguid Eesti poiss Artur Rehi, kes otsib nüüd toetust, et õppeprotsessi jätkata. Rehi kirjeldas oma esimesi kogemusi välismaal ning tunnistas, et loodab lepingut Hollywoodis.

Pärast 12. klassi lõpetamist läks Rehi õppima USA näitekooli American Academy of Dramatic Arts. "See protsess oli väga eripärane. Oli jaanuar, katsed olid Londonis ja sinna oli vaja valmistada kaks ingliskeelset monoloogi klassikute näidenditest," meenutas Rehi, kes harjutas monolooge kuu aega kodus saunas. "Panin uksed lukku, keerasin tuled nulli ja tegin monoloogi seintele," naeris Rehi. Kohapeal pidi noor näitlejahakatis kehastama veel tulnukat, kes tahab saada balletinäitlejaks ja juba nädal hiljem sai noormees kirja, et on kooli vastu võetud, vahendas "Vikerhommik".

Rehi tõdes, et läks Hollywoodi oodates kulda ja karda, kuid nägi tänavatel hoopis kodutuid ja narkootikumide ning alkoholi käes vaevlevaid inimesi. "Ma läksin väga naiivse poisina sinna ja tagasi tulin tules karastatud mehena. Staare ma seal ei näinud, nägin rasket tööd, vaeva ja higimulli otsa ees aasta aega," lausus Rehi.

Ta lisas, et noorena uude keskkonda minek oli raske. "Põrandal maas sai nutetud küll nagu beebi. Selliseid kurbusemomente on küll, et ei saa ja ei jõua enam," tõdes Rehi.

Kõigest hoolimata nautis Rehi aga õppeprotsessi ning kiidab kooli praktilisust. "Kõik paberimajandus, kirjad ja referaadid on selleks, et nad peavad täitma oma normi ühiskonnas, sest paber ju loeb. Ülejäänud aja nad treenivad praktiliselt ja sind hinnatakse sinu praktiliste võimete baasil," kirjeldas Rehi õppeprotsessi.

Rehi sai kutse teisele kursusele, kuid vajab selleks 40 000 dollarit. "Osa sellest on pangalaenuga juba olemas, aga ülejäänud on küsimärgi all, kuidas seda leida," lausus Rehi, kes korraldab raha kokkusaamiseks heategevusoksjoni.

Ta lisas, et kui tal õnnestub kool lõpetada, siis loodab ta lepingut filmi-, teatri- või filmikompaniiga. "Kolmas aasta tagab aastase tööloa Ameerika Ühendriikides legaalselt ja lepingu Hollywoodi tööstusagentuuriga," on Rehi ootusärev.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: