Palamuse rahvamajas esietendus Mika Keräneni "Professor Musta" ainetel loodud krimimuusikal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Palamuse rahvamajas esietendus täna Mika Keräneni raamatu „Professor Must" ainetel loodud laste ja noorte krimimuusikal. Lennart Peebu lavastatus valmis kõigest nelja päevaga ja muusikalist võttis osa ligi 30 Palamuse ning selle ümbruskonna last ja noort.

Supilinnas tegutseva salaseltsi Ramps liikmed pidid sedapuhku lahendama endise õllevabriku töötaja professor Musta pesuköögi kriminaalse müsteeriumi.

Salaseltsi Ramps liiget Olavit kehastav Kenert ütles, et Supilinna salaselts Ramps ehk siis professor Must räägib sellest, et professor Must varastab õlletehasest limonaadi ning salaselts uurib selle välja.

Lugu algab sellest, kuidas üks salaseltsi liige kuuleb kogemata pealt telefonivestlust, mis äratab tema detektiivivaistu.

"Sadu, kes esimesena kuuleb ja saab teada professor Mustast. Tema räägib Rampsi gängile, kes oleme meie: Olav, Anton, Reilika, Mari ja Sadu. Tema räägib meile, mis juhtus ja meie hakkame lahendama seda juhtumit," ütles salaseltsi liiget Marit kehastav Ethel.

"Nemad ongi siis Supilinna kaitseinglid või siis selline naabrivalve lasteversioonis, kes siis püüab kriminaalsetel asjadel silma peal hoida," lisas lavastaja Lennart Peep.

Et salaselts on pättide püüdmises vilunud, arreteeriti nende abil limonaadi varastanud professor. Lastekrimka "Professor Must" autori Mika Keräneni sõnul nägi Palamuse rahvamaja laval täna tõelisi meisterdetektiive.

"Väga hästi oli tabatud seda tänavanimede kokkumängu. Lõpulaul meeldis mulle üle kõige, ma oleks võinud kuulata mitu korda veel. Juba tahaks YouTube´i minna ja otsida, kas see on seal üleval. Aga veel vist ei ole, kuna täna on esietendus," sõnas ta.

"Loodan, et nendest inimestest kasvavad üles suurepärased inimesed, kes siis veavad Eesti teatrikunsti suure lipuga edasi," ütles lõpetuseks Lennart Peep.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: