Rasmus Kagge eestvedamisel toimub esimene Ultima Thule maraton

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Maratonisõber Rasmus Kagge läbis Võhandu maratoni Autor/allikas: Tuuli Pentjärv

50 päeva pärast antakse Kuressaares start esimesele Ultima Thule maratonile.

Maratoni ühe korraldaja, Kuressaare linnapea Madis Kallase sõnul tuleb Ultima Thule maratoni idee eest tänada Rasmus Kagget, kes käis mõtte välja 2015. aasta detsembris Saare maakonna arengukonverentsil. "Lubasin, et kui Rasmus tuleb jooksma, siis me selle maratoni Saaremaal 2016. aasta sügisel ka korraldame," rääkis Kallas ja kinnitas, et on koos Rasmus Kaggega 17. septembril poolmaratoni stardis.

Esimene Ultima Thule maraton toimub 17. septembril kell 11.00 Kuressaare linnas ja selle lähiümbruses Lääne-Saare vallas kulgeval rajal, kus on võimalik joosta nii maratoni kui ka poolmaratoni ning toimub ka kepikõnd.

29. juuli hommiku seisuga on esimesele Ultima Thule maratonile registreerunud 23 spordisõpra, neist 11 maratonile, 11 poolmaratonile ja üks huviline 21,1 km kepikõnnile. Registreeruda saab internetis. Stardinimekiri täieneb jooksvalt igal nädalal ning seda saab jälgida Ultima Thule maratoni Facebooki lehel.

Et just Saaremaa on paljuotsitud müstiline ja müütiline Ultima Thule, kuhu neljandal sajandil enne meie aega jõudis ajaloo esimene maadeuurija, kreeklane Pytheas, on väitnud nii Lennart Meri oma raamatus "Hõbevalge" kui ka Raul Talvik 2015. aastal ilmunud teoses "Teekond maailma ääreni". "Just nimelt sellepärast, et Ultima Thule ja Saaremaa omavahel kinni siduda, oleme otsustanud 17. septembril korraldada Kuressaares esimese Ultima Thule maratoni," rääkis Rasmus Kagge.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: