Stencibility peakülaline on Itaalia tänavakunstnik Fra Biancoshock ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Ego washer" Autor/allikas: Fra Biancoshock

Eesti kõige pikema ajalooga tänavakunstifestivali Stencibility peakülaline on Itaalia tänavakunstnik Fra Biancoshock.

Peakülaline Fra Biancoshock kuulub sekkujate koolkonda, kes töötab linnaruumis olemasolevate elementidega, neid nihestades ja omapoolseid täiendusi tehes. Ta on sotsiaalseid ja poliitilisi insatallatsioone teostanud Itaalias, Belgias, Prantsusmaal, Saksamaal, Inglismaal, Maltas, Norras, Portugalis, Singapuris ning õige pea ka Eestis.

Eesti mässumeelseim aerosoolipidu keskendub sel aastal tänavakunsti mitmesugustele stiilidele, et rõhutada erinevaid viise, kuidas kunstile avalikus ruumis läheneda. Tihe festivaliprogramm on kokku pandud mõeldes nii tänavakunstnikele endile kui ka neile, kes tahavad väljendada oma poolehoidu kunsti tänavale toomise suhtes või lihtsalt tunnevad huvi tänavakunsti suhtes. Koostöös Tartu elektriteatriga saab välikinos näha Tšehhi grafititüdrukute filmi "Girl Power", avastada linna koos giidiga, tutvuda kunstnike hingemaailmaga läbi erinevate ettekannete, debattide ja väitluste. Tegevused jõuavad ka Tartust välja – projekt "Rurales Murales" toob tänavakunsti maapiirkondadesse, kus kolm Poola tänavakunstnikku – Jay Pop, Seikon ja Krik Kong sõidavad spreivärvidega laetud autos mööda Lõuna-Eestit jättes endast kogu festivali vältel maha spontaanseid maalinguid. Paralleelselt Stencibilityga toimub Prantsusmaal Strasbourgis Eesti tänavakunsti tutvustav näitus "From Estonia with Love".

Traditsiooniliselt toimub Stencibility Eesti tänavakunstipealinnas Tartus, sel aastal 5.-11. septembril.

"Läbi festivali tegevuse tahan kõigile demonstreerida Tartu tänavakunsti fenomeni. Enne me ei peatu, kui Tartu on üle maailma tuntud tänavakunstilinn," ütles Stencibility korraldaja Sirla.

Jooksvat infot osalevate kunstnike ja täieneva kava kohta saab jälgida festivali ametlikult Facebooki lehelt.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: